D Project

David Coverdale - "Wino, Kobiety i Śpiew". Nowa książka Wydawnictwa Kagra

Artur Chachlowski, David Coverdale - "Wino, Kobiety i Śpiew". Nowa książka Wydawnictwa Kagra

11 lipca br.ukaże się nowa książka Wydawnictwa Kagra - "David Coverdale - Wino, Kobiety i Śpiew", której autorami są Michał Czaplicki i Maciej Snowacki.  Życiorys bohatera opowieści śmiało mógłby posłużyć za scenariusz pełnego zwrotów akcji, emocjonującego filmu. Jeśli chodzi o kwestie gatunku to już sprawa dyskusyjna. Można by się jednak pokusić o sklasyfikowanie go jako muzyczny dramat przygodowy, z elementami komedii i… erotyki.

W największym skrócie – nieznany nikomu sprzedawca butów z Saltburn by The Sea, zostaje wokalistą Deep Purple, czyli jednego z najważniejszych zespołów rockowych wszech czasów. Nagrywa z nim ponadczasowe albumy, koncertuje po najdalszych zakątkach globu, występuje na najważniejszych festiwalach, doświadcza przy tym niezwykłych przygód, z których niektóre obrosły już legendą… Niestety destrukcyjny nałóg kolegów z zespołu, doprowadza do kresu tej idylli. Coverdale po rozwiązaniu Deep Purple, nagrywa dwa solowe albumy, a następnie zakłada swój wymarzony zespół – Whitesnake, z którym w pełni może realizować swoje muzyczne pomysły. Ten okres (który z przerwami trwa do dziś) podobnie jak poprzedni, obfituje we wspaniałe albumy, niezapomniane występy i incydenty, jak również burzliwe konflikty ze współpracownikami, toksyczne kobiety, wielkie miłości, sukcesy i porażki. Komediowe wątki (chociażby niezastąpiony w tej materii, gitarowy duet Marsden – Moody), wprowadzają równowagę do tej fascynującej historii.

Zatem nie mamy wątpliwości, że ten obdarzony niespotykaną barwą głosu i charyzmą artysta, zasłużył na szczegółowe spisanie, dotychczasowej ścieżki jego życia. Przekonajcie się sami! Michał Czaplicki i Maciej Snowacki:  http://www.kagra.com.pl/whitesnake/david-coverdale-wino-kobiety-i-spiew

MLWZ album na 15-lecie