Nowa płyta Patrycji Kamola

Artur Chachlowski, Nowa płyta Patrycji Kamola

W sieci ukazał się nowy utwór - „Jak drogie są marzenia” - wokalistki i kompozytorki Patrycji Kamola promujący jej drugą autorską płytę, która na rynku muzycznym ukazała się w czerwcu 2019 roku. Ta młoda, ale już znana i uznana w świecie muzycznym wokalistka, jest absolwentką Wydziału Jazzu

Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jest to również laureatka kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych, a jej jazzowa płyta „Czekając na miłość” otrzymała w 2017 roku status Złotej Płyty.

W tym roku artystka obchodzi 10 - lecie swojej pracy scenicznej oraz artystycznej i aby pokazać się słuchaczom z nowej całkiem odmiennej strony, postanowiła nagrać nową płytę w poprockowych klimatach, których jest zarówno kompozytorem, jak i autorem tekstów piosenek.

Doświadczenie sceniczne Patrycji Kamola to wspólne koncerty i projekty muzyczne z wieloma światowymi gwiazdami muzyki pop. Artystka występowała z Jennifer Batten – gitarzystką Michaela Jacksona, Mike Russelem - amerykańskim gitarzystą i zdobywcą statuetki Grammy, Jackiem J.J. Jagusiem - pięciokrotnym zdobywcą tytułu najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce, a obecnie koncertuje z Gabrielem Fleszarem - idolem młodzieży końca lat 90.

Teledysk "Jak drogie są marzenia" można obejrzeć tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie