Kraina przyjemności zagra w Łodzi

Artur Chachlowski, Kraina przyjemności zagra w Łodzi

14 września br zespół Kraina Przyjemności przybędzie do Łodzi, gdzie w kolejnym swoim występie będzie promować swój najnowszy krążek "II". Koncert będzie można zobaczyć i posłuchać muzyki w klubie TU. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/890461791320052/

Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy Damiana i Konrada, do których dołączali Jakub, Piotr i Mateusz. W 2015 roku dołączył perkusista Bartłomiej i muzycy grali już w pełnym składzie. Próby odbywały się w rzeszowskiej pracowni w centrum miasta. Z czysto eksperymentalnej formy zaczęły powstawać twory złapane w bardziej sztywne klamry, i w 2017 roku zespół nagrał swój debiutancki album pt. „Fosa”. Płyta nagrana w częstotliwości 432 Hz zawiera metafizyczne przesłanie i był zamknięciem pewnego okresu działalności zespołu, jak określają muzycy w jednym z wywiadów:

(…)Powstaliśmy w wyniku zdarzeń czysto astrofizycznych …… Otóż dnia 7 01 2015 blisko Ziemi z kierunku dziewiątej planety układu słonecznego (jeszcze nieodkrytej) przeleciała Kometa Lovejoy i dlatego nasze drogi się zeszły i jesteśmy(…)

(…)Kompozycje powstają w wyniku ciągłego wsłuchiwania się w przestrzeń, która istnieje między poszczególnymi nutami (dźwiękami) - tam kryje się źródło improwizacji(…)

(…)Nasz debiutancka „FOSA” jest podsumowaniem dwóch lat wspólnego grania a jednocześnie, wstępem do przyszłości(…)

Do nagrań zaproszono dwóch muzyków Barbarę Mikulską i Tomasza Mikołajczyka którzy użyczyli swoich głosów w trzech kompozycjach. Płyta była wypadkową wcześniejszych dokonań każdego
z muzyków to dało różnorodną formę instrumentalną, jak to opisują muzycy:

(…) Każdy z nas ma swoje lata i przeszłość muzyczną, wiemy jak ważne
w muzyce to, by mieć gdzie i z kim współpracować. Poświęcamy czas na ćwiczenia i próby z pasji. Zarówno z pasji do instrumentu, jak i do tworzenia do muzyki. Wkładamy w to wszystko - wypadkową pracy każdego z nas i zawsze cieszy oglądanie swoich skarbów, czyli tego co udaje nam się razem stworzyć(…)

Zespół trochę koncertował jeżdżąc po Polsce, zaistniał na falach radiowych w listach przebojów a także nakręcił profesjonalny teledysk do piosenki „Bartek Bit”. Pomysł i realizacja jest zasługą Katarzyny Szymańskiej oraz Bartosza Świętoniowskiego. Teledysk został udostępniony na youtube oraz miał swoją premierę w TVP. Pytani o publiczność jaka przychodzi na ich koncerty słuchać dość specyficznej muzyki zespołu- odpowiadają, że robią to i liczą na:

(…)Publiczność w stanie euforycznej celebracji radości. To oczywiste(…)

W 2018 roku z zespołem rozstał się Jakub, także pracownia „Fosa” zostaje muzykom zabrana przez miasto a lokale zastępcze nie spełniały swojej roli. Po chwilowym zawieszeniu działalności zespół znajduje miejsce do grania, Piotr obejmuje funkcje gitarzysty basowego i w takim składzie zespół przystępuje do nagrywania drugiej płyty, której premierę wyznaczono na 30 marca 2019 roku. Płyta pt. „II” ukazała się wiosną 2019 roku, a muzyka na niej zawarta to szczególny miks stylów muzycznych, bowiem przeplatają się formy stylistyczne wzięte z wysublimowanego jazzu i rocka.

Skład:

Konrad Pasch – saksofon altowy, trąbka

Matusz Bober – gitara

Piotr Bober – gitara basowa

Damian Zbrożek – wokal

Bartłomiej Smaga - perkusja

 

MLWZ album na 15-lecie