Konferencja i festiwal Tak Brzmi Miasto 2019

Artur Chachlowski,

Czy artysta potrzebuje biznesplanu? A może prawdziwy artysta potrafi tworzyć tylko wtedy, kiedy nie ma na czynsz? Jak napisać piosenkę dla pieniędzy? Czy opłaca się zamienić nudny etat na pracę na scenie? Ile naprawdę zarabiają polscy muzycy? Czy 12 groszy to dobra stawka za koncert? Jak nie oszaleć, kiedy przelew się spóźnia? Jak zmienić zespół w małą, prosperującą firmę?

16 i 17 listopada w Krakowie obejrzymy każdą złotówkę, zarobioną w branży muzycznej, z każdej strony - zarówno tej komercyjnej, jak i niezależnej. Będziemy głośno rozmawiać nie tylko o jednym z tematów, o którym w sztuce rozmawia się za mało. Będziemy także uczyć artystów i zespoły, jak zamienić swoją pasję w zdrowy sposób na życie.

O pieniądzach w muzyce (o których podobno się nie rozmawia) porozmawiają m.in.: Sally Anne Gross / Tomek Lipiński / Tony Duckworth / Misia Furtak / Leszek Biolik / król / SWIERNALIS / Daga Gregorowicz / Paweł Kaczmarczyk / Jarek Szubrycht / Bartek Borowka / Bart Zaborowski / Bartosz Stawiarz / Legendarny Afrojax / Magda Chołyst / dr Patryk Gałuszka/ dr Maria Chełkowska-Zacharewicz

Porozmawiajmy o pieniądzach!

Ósma edycja konferencji i festiwalu nowej branży muzycznej Tak Brzmi Miasto, która odbędzie się w Teatrze Nowym Proxima pod hasłem „finanse", to dwa dni wypełnione praktycznymi warsztatami, wykładami i panelami dyskusyjnymi. Wydarzenie przeznaczone jest tak dla muzyków formalnie wykształconych, jak i muzycznych samouków oraz wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z rynkiem muzycznym.

Menedżerowie, edukatorzy, znani muzycy oraz profesjonaliści branży muzycznej poprowadzą ponad 30 warsztatów i wykładów m.in. z organizacji tras koncertowych, działalności wydawniczej i dystrybucji muzyki, promocji, negocjacji i sprzedaży, zarządzania artystycznym budżetem, pokonywania finansowych kryzysów czy zdobywania stypendiów twórczych. Poznamy także osobiste, związane z finansami historie artystów - zarówno tych, którzy działają na rynku komercyjnym, jak i tych, którzy kojarzeni są z muzycznym "niezalem".

Zagrajmy z siłą pięciu miast!

Konferencji - tak jak co roku - będzie towarzyszył festiwalowy showcase, na którym tym razem w klubach Alchemia, Piękny Pies i Cyrki zaprezentuje się dziewięć najciekawszych zespołów z pięciu polskich miast: Krakowa, Łodzi, Poznania, Katowic i Torunia, wybranych spośród 150 zakwalifikowanych do projektu Tak Brzmi Miasto: Inkubator. Będą to: Stay Nowhere (Kraków), Izzy & The Black Trees (Poznań), Black Radio (Łódź), Kwiatki (Toruń), The Party is Over (Katowice), Mikrokosmos (Kraków), Romantic Fellas (Kraków), Helaine Vis (Kraków) oraz WAVS (Kraków).

Wydarzenie zakończy konferencja prasowa, podczas której podsumujemy ten pierwszy, bezpłatny inkubator kariery, w którym młodzi artyści i menedżerowie mieli okazję przez rok budować muzyczną społeczność oraz zdobywać wiedzę o rynku muzycznym od najlepszych w branży.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Gminy Kraków.

Konferencji i festiwalowi partnerują: Independent Digital, Gazeta Magnetofonowa, Radiofonia 100,5 FM, GŁOŚNIEJ Ortega Guitars Polska, Teoria Strun, Galeria Sztuki OFF FRAME, FORUM Designu, GoOut

TBM2019 830

MLWZ album na 15-lecie