Mystery i Red Sand na dwóch koncertach w Polsce

Artur Chachlowski,

To będzie wielka muzyczna uczta dla fanów rocka progresywnego. Prosto z Quebeku na przełomie marca i kwietnia przylecą dwie kanadyjskie gwiazdy: Mystery oraz Red Sand. Grupy dzielić będą deski sceny Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich i poznańskiego Klubu u Bazyla, który podczas grudniowego koncertu The Flower Kings udowodnił, że po remoncie akustyka i nagłośnienie są na najwyższym poziomie.

Rok 2019 był niezwykle udany dla grupy Mystery. Trasa Live And Butterflies przyciągnęła rzesze fanów, wypełniając sale koncertowe w Polsce i Europie. To właśnie w naszym kraju nagrany został album koncertowy Live in Poznań, zawierający blisko trzy godziny wyselekcjonowanych kompozycji, wydany aż w sześciu różnych wersjach. Płyta szybko podbiła serca fanów i trudno się temu dziwić, bo zespół na każdym kroku udowadnia, że jest tylko w coraz lepszej formie.

Pomimo rosnącej popularności i coraz szybciej sprzedających się biletów, muzyków z Mystery będzie można w przyszłym roku usłyszeć tylko kilka razy. W pierwszej połowie roku wystąpią na dwóch europejskich festiwalach i właśnie u nas, bo jak sami przyznają, czują się świetnie w obecności polskich fanów.

Red Sand to grupa, która obok Mystery stoi na podium popularności wśród fanów kanadyjskiego rocka neoprogresywnego. Założony w 2003 roku przez gitarzystę Simona Carona zespół ma na swoim koncie 8 płyt, a album FoRsAkEn wydany w 2019 roku przez wielu uznany został za ich najlepszy materiał, koronujący dotychczasową twórczość.
Świetne się składa, bo przylatują do Polski po raz pierwszy!

Możemy spodziewać się więc wyjątkowego, rockowego wieczoru z muzyką najwyższych lotów.

Linki do wydarzeń na Facebook:

Piekary Śląskie:
https://www.facebook.com/events/2392794897702761/

Poznań:
https://www.facebook.com/events/2583715118574562/

Mystery Red Sand 2020 830

MLWZ album na 15-lecie