RanestRane na dwóch koncertach z muzyką z albumu "The Wall"

Artur Chachlowski,

Już w maju włoski zespół RanestRane odda hołd angielskiej legendzie rocka progresywnego, Pink Floyd. Kto jeszcze nie widział napisanego przez Rogera Watersa filmu „The Wall”, będzie miał doskonałą okazję żeby obejrzeć go z podkładem na żywo -  w Poznaniu i w Piekarach Śląskich. Soundtrack pochodzi oczywiście z płyty o tej samej nazwie.

Pink Floyd nie trzeba przedstawiać, z kolei RanestRane to idealna ekipa, żeby odegrać nieśmiertelne „The Wall”. A to dlatego, że cineconcerto, czyli nagrane na nowo ścieżki dźwiękowe do dzieł filmowych to właśnie ich specjalność. Panowie uwielbiają eksperymentować, kochają rock-operę i w swoich interpretacjach pozwalają sobie na kreatywność. Docenili to między innymi Steve Rothery i Steve Hogarth z zespołu Marillion, z którymi RaneStrane nagrało koncert i wielokrotnie występowało.

Rzymscy muzycy rozpoczęli działalność w 2000 roku. Na koncie mają 5 albumów o wdzięcznych, oczywiście filmowych tytułach, takich jak „The Shining” czy „2001: A Space Odyseey”.

Obecny skład obejmuje Maurizio Meo (gitara basowa), Daniele Pomo (wokal, perkusja), Massimo Pomo (gitary) i Riccardo Romano (instrumenty klawiszowe). Ich muzyczne inspiracje to między innymi Genesis, PFM, Goblin czy Marillion.

Podczas koncertu zagrają trzydziestominutowy set złożony z własnych utworów, a następnie odegrają słynną „Ścianę” do odtwarzanego na dużym ekranie filmu „The Wall”, w którego tworzenie zaangażowana była ekipa Pink Floyd.


Daty wydarzeń:

19.05.2020 Poznań, Estrada Poznańska

20.05.2020 Piekary Śląskie, MDK

Bilety w cenie 65 zł (75 zł w dniu koncertu)

Ranestrane 2020 830

MLWZ album na 15-lecie