Premiera singla Beyond The Event Horizon

Artur Chachlowski, Premiera singla Beyond The Event Horizon

Poznański zespół Beyond The Event Horizon, grający od 10 lat lat instrumentalnego rocka okraszonego elektroniką, po ciepło przyjętej płycie "Event Horizon" z 2014 roku oraz EP-ce "FAR" z 2017r., szykuje kolejne wydawnictwo - płytę długogrającą "Leaving The 3rd Dimension", której premiera przewidziana jest na koniec marca.  

Wydawnictwo promuje singiel zatytułowany  Love On  A Real Train, który jest zgrabnym coverem utworu pod tym samym tytułem zespołu Tangerine Dream (kompozycja została zamieszczona na ścieżce dźwiękowej filmu "Risky Business" z 1984 roku).

Zespół Beyond The Event Horizon powstał w roku 2010 roku, w Poznaniu z inicjatywy Marka i Adama, obecnych gitarzystów. Ich muzyka to post-rock, który nie do końca trzyma się jednego schematu. Grupa zdobyła kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel oraz supportując takie zespoły jak: Khuda, Dorena, Steak Number Eight, Antimatter i Crippled Black Phoenix. Beyond The Event Horizon wyróżniony został specjalną nagrodą Anny Józefiny Lubienieckiej (ex-wokalistka Varius Manx) w plebiscycie Studenckie poniedziałki 2011. Przełomowym momentem dla zespołu stał się udział w POST ROCK FESTIVAL, gdzie zagrali przed Long Distance Calling (Niemcy), Tune (Polska). Choć zespół ma na swoim koncie doświadczenia z  wokalistką, obecnie postawił na twórczość instrumentalną. Oparte na prostych riffach długie utwory o kosmicznym przestrzennym wybrzmieniu zabierają słuchaczy w pełną wrażeń podróż. Utwory rozbrzmiewają z wolna, wybuchając harmonią dźwięków poszarpanych mocniejszymi uderzeniami w perkusję i struny gitary. Ambientowy klimat zapewnia bogata kompozycja efektów i klawiszy. Efektem pracy członków zespołu był nagrany i zmiksowany w lutym 2013 roku materiał na debiutancki album pt. "Event Horizon".

Trzy lata później w 2017 roku muzycy decydują się na wydanie epki "FAR". Na koniec marca 2020 roku zaplanowano wydanie najnowszego albumu, któremu nadano tytuł "Leaving The 3rd Dimension". 

Obecny skład BTEH:

Adam "Kowal" Kowalka (Gitara)
Paweł Michałowski (Perkusja)
Maciej Hildebrandt (Bas)
Tytus Adamczewski (Klawisze)

BTEH 3rd dimension tour 2020 830

MLWZ album na 15-lecie