D Project

W przyszłym tygodniu ukaże się debiutancki album Bladysolo

Artur Chachlowski, W przyszłym tygodniu ukaże się debiutancki album Bladysolo

Najbliższą premierą Jimmy Jazz Records będzie debiutancki album toruńskiego zespołu Bladysolo. Album "Wschód" ukaże się na CD oraz w wersji Digital na wszystkich platformach cyfrowych już 15 maja 2020. Od dzisiaj płytę można zamawiać w sklepie Jimmy Jazz Records w dziale z Pre-Orderami.

Twórczość Bladysolo, w skład którego wchodzi m.in nasz redakcyjny kolega Przemysław Stochmal, jest dość odległa od oczywistego brzmienia utożsamianego z rock'nrollem. Choć sami muzycy właśnie tak określają swoje dokonania to jednak z wymieszania różnych inspiracji przyświecających poszczególnym członkom zespołu powstaje osobliwa mieszanka stylistyczna. 10 kompozycjom wypełniającym album "Wschód" najbliżej chyba do brzmienia, w którym pobrzmiewają mroczne echa Nowej Fali choć ich eklektyzm wydaje sie bezsporny.

Bladysolo grają zadziornie, ale melodyjnie; z punkowym zacięciem, ale ambitnie; brutalnie, ale lirycznie. Energię rock'n'rolla uzupełniają nowofalowym nastrojem wpisując w to własną wizję rzeczywistości przedstawionej w tekstach. A na koncertach zawsze na pełnych obrotach.

Zamów album

MLWZ album na 15-lecie