Everything Everything przedstawiają nowy utwór

Artur Chachlowski, Everything Everything przedstawiają nowy utwór

„Planets” - to kolejny, po „Arch Enemy” i „In Birdsong”, singiel Everything Everything promujący nową płytę. Piąty album zespołu jest zatytułowany „Re-Anmator” i ukaże się 21 sierpnia. Zespół udostępnia nowy utwór „Planets” wraz z oficjalnym video.

Frontman grupy Jonathan Higgs mówi: „Planets” to piosenka o chęci bycia kochanym i znalezieniu miłości wszechświata”. Towarzyszące utworowi video skupia się na szympansie zagubionym w egzystencjalnym dylemacie: jeśli wszechświat jest tak niezmiernie ogromny, jak jeden naczelny może pogodzić się ze swoją względną nieznacznością? Podobnie jak w przypadku klipów do „Arch Enemy” i „In Birdsong”, obraz „Planets” został wyreżyserowany przez Higgsa podczas lockdownu. Ta sytuacja konsekwentnie napędza jego kreatywność. Po raz kolejny wykorzystał rozmaite techniki aby stworzyć wciągającą i oryginalną oprawę wizualną.

„Planets”, „Arch Enemy” i „In Birdsong” pojawią się w piątym albumie Everything Everything „RE-ANIMATOR”. Album będzie dostępny w formacie CD, na winylu i w wersji cyfrowej. Można go tutaj zamówić w przedsprzedaży: https://bit.ly/30Tjyx9

Płyta „RE-ANIMATOR” jest następcą „A Fever Dream” z 2017 roku, która zadebiutowała na 5. miejscu na oficjalnej brytyjskiej listy albumów. Zespół był nominowany do nagrody Mercury, a także dwóch nagród Ivor Novello.

Lista utworów:

 1. Lost Powers
 2. Big Climb
 3. It Was A Monstering
 4. Planets
 5. Moonlight
 6. Arch Enemy
 7. Lord Of The Trapdoor
 8. Black Hyena
 9. In Birdsong
 10. The Actor
 11. Violent Sun 

Teledysk "Planets" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie