Debiutancki singiel zespołu Yellow Snow

Artur Chachlowski, Debiutancki singiel zespołu Yellow Snow
Dziś ukazał się utwór „Szkoła latania Ikar“ - pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Yellow Snow, która ukaże się 18. września. Singiel do odsłuchania po rozwinięciu newsa.
 
Zespół o utworze: „Szkoła latania Ikar – jak sama nazwa wskazuje – nie może mieć dobrego zakończenia. To nie przypadek, że ten instrumentalny utwór zamyka debiutancką płytę zespołu Yellow Snow. Jest to przyjemny lot po bezchmurnym niebie, które kusi by na chwilkę się zapomnieć i polecieć trochę bliżej słońca. Jak kończy się historia mitycznego bohatera, dobrze wszyscy wiemy:).”
 
Yellow Snow to zespół łamiący wszelkie ramy gatunków muzycznych, a którego najogólniej można określić zespołem rockowym. Obecny skład ukształtował się w 2016 roku za sprawą lidera grupy Kuby Kleinschmidta, który nakreślił wizję i konsekwentnie ją realizuje. Koncerty Yellow Snow to psychodeliczna podróż po gatunkach, takich jak: rock, art rock, rock progresywny, southern rock, blues, funk, country, folk, czy jazz. Całość ujęta w nieco ironiczną i groteskową formę. Z łatwością można też usłyszeć, że zespół inspiruje się twórczością Franka Zappy.
*****
Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – kom. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt z zespołem:
Jakub Kleinschmidt – kom. +48 661 858 678, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
*****
YELLOW SNOW „Szkoła latania Ikar” 3:49
(File, MP3, 320, Singiel)
Premiera: 31.08.2020r., RNL 864:

 
MLWZ album na 15-lecie