Marcin Pająk wydał trzeci album

Artur Chachlowski, Marcin Pająk  wydał trzeci album

Ukazał się album "Last Day" mieszkającego w Wielkiej Brytanii progrockowego gitarzysty Marcina Pająka. Jest to już jego trzecia płyta solowa.

Artysta tak mówi o nowym albumie: "Jest on w całości poświęcony moim przemyśleniom na temat przemijania życia i jego końcu. Każdy z utworów porusza inny aspekt i etap życia. Począwszy od problemu związanego z zanieczyszczeniem naszej planety, przez zakłócone relacje z najbliższymi nam osobami, aż do niespodziewanie atakujących nas chorób i na końcu momentu, w którym będziemy musieli opuścić świat, który do tej pory znaliśmy. Mimo trudnych spraw które ten album porusza zawiera on jednak dużo pozytywnych momentów i wiarę w lepsze jutro".

Muzyk dodaje: "Na płycie znajduje się dziesięć utworów w stylistyce prog-rockowej w której główną role pełnią gitary i perkusja, aczkolwiek nie brak też jest innych instrumentów takich jak pianina, syntezatory, bongosy a nawet saksofon. Na płycie gościnnie zaśpiewał El Gordo Murkin w utworze "Nothing is Real", a W.R.Ona zagrał na basie w "Lost in Time". Całość materiału została nagrana w moim studiu, a mix i mastering został zrobiony przez Magdę i Roberta Srzednickich w Serakos Studio w Warszawie".

Marcin Pająk w wieku 17 lat rozpoczął muzyczną edukację w lokalnej szkółce Yamaha w Skarżysku - Kamiennej. Grał na gitarze w kilku projektach - m.in. w heavy metalowym zespole Stone Heads, po czym w roku 2004 wyjechał do Londynu, gdzie wraz z perkusistą Tomaszem Faustusem założył nowy projekt Out of Heaven.

Tuż po nagraniu materiału na pierwsza płytę, zespól nieoczekiwanie rozpadł się i Marcin dołączył do grupy Schist, która w 2009 roku nagrała płytę zatytułowaną "Tribulation". W 2011 roku, kiedy Schist zawiesił swoja działalność. Marcin dołączył wówczas  do reaktywowanego w Londynie znanego wcześniej w Polsce zespołu Thetragon oraz rozpoczął swój solowy projekt o nazwie Marcin Pajak (albumy "Who I Am" i "The Other Side"). 

Tracklista:

1. This World (3:08) 
2. Last Day, Pt. 1 (6:41) 
3. Last Day, Pt. 2 (5:54) 
4. Hope (4:57) 
5. These Moments (5:21) 
6. Nothing Is Real (7:29) 
7. Release Me From My Fear (6:53) 
8. Lost In Time (5:27) 
9. Sometimes (4:58) 
10. Talking With Spirits (5:00) 
 

Marcin Pajak - vocals, instruments

oraz:

El Gordo Murkin – vocals (6)
W.R.Ona – bass (8)

Singel "Hope": 

MLWZ album na 15-lecie