„Uważaj” na Franken Frau

Artur Chachlowski, „Uważaj” na Franken Frau

Franken Frau powraca. Po ciepło przyjętym przez recenzentów albumie „Nie dzieje się nic” (2017) trzeba było trochę poczekać na nowy materiał. W końcu poznaliśmy pierwszy singiel zwiastujący płytę „Ja bym chciałbym”.

Artysta już na pierwszej płycie wypracował swój styl, który tak naprawdę ciężko porównać do czegoś innego. Wiemy też, że to on odpowiada za wszystkie teksty i kompozycje.

Jak można określić muzykę Franken Frau? To rock alternatywny z silną nutą dekadencji i melancholii. Są utwory bardziej popowe, ale także ucieczki w rożne alternatywne brzmienia. Z pewnością wszystko to co właśnie przeczytaliście tkwi w piosence „Uważaj”, zwiastującej drugi album. Oprócz samej kompozycji, uwagę przykuwa (oraz wpada w świadomość), charakterystyczny wokal oraz mocno poetycki tekst.

"Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, czasach wielu możliwości, ale niestety także wielu pokus. Pieniądze, szybki sukces, przyjemność i łatwe wybory, ciągła optymalizacja i lans. Gdzieś w tym wszystkim można się zatracić. Trzeba być czujnym. Nie odnajdzie się sensu życia leżąc na kanapie i oglądając Netflixa O tym jest ta piosenka, jak i cała płyt" - mówi artysta.

Do "Uważaj" powstał również klip, mocno pasujący swym klimatem do muzyki. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery albumu „Ja bym chciałbym” (ukaże się nakładem wytwórni  mbrossmusic). Artysta zapewnia, że nastąpi to jeszcze wiosną. Dzięki „Uważaj” już wiemy, że warto poczekać.

Teledysk "Uważaj" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie