Premierowy singiel grupy Misscore

Artur Chachlowski, Premierowy singiel grupy Misscore

Rockowy zespół Misscore bardzo długo kazał czekać na nowy materiał. Jednak ten czas nie można uznać za stracony, Misscore przygotowali niezwykle melodyjny, ale przy tym mroczny singiel „Things Behind”, do którego powstał równie niepojący teledysk.

Misscore pracują obecnie nad nowym materiałem, „Things Behind” jest pierwszą zapowiedzią większej całości. Zespół reprezentuje pewną niszę w naszym kraju, czyli ciężki i mroczny, ale przy tym melodyjny rock. Z pewnością wyróżniają się rozbudowane kompozycje ale też bardzo charakterystyczny wokal Natalii Rygiel. Jednak Misscore nie chcą zamykać się tylko na nasz rynek, swoją twórczością docierają również do zagranicznych fanów i celem na kolejne miesiące jest zawojowanie zachodnich scen – tutaj należy rozumieć to dosłownie, w momencie odblokowania koncertów zespół ma w planach ofensywę koncertową i festiwalową.

Skupiając się jednak na „Things Behind”… O czym tak naprawdę jest utwór? Pytamy u źródła, odpowiada autorka tekstu i wokalistka, Natalia Rygiel: To wiele tematów zawartych w jednym tekście. Opowieść o sprawach, dawnych problemach, które chcemy pozostawić za sobą, a które nadal pojawiają się w naszej pamięci. Problemach, które nas zatrzymują, ciągną do tyłu i nierzadko uniemożliwiają funkcjonowanie. O złych wspomnieniach, od których nie potrafimy się oderwać, a ciągle do nich wracamy.

W takim klimacie można rozpatrywać też samo video do utworu. Tu znów przepytujemy Natalię o procesie jego tworzenia: Tuż przed nagraniami teledysku obawialiśmy się odgrywania przez nas swoich ról. Nie było to spowodowane tremą przed kamerami czy wątpliwymi zdolnościami aktorskimi, ale tym, że role dość mocno związane były z charakterem osoby. W aktualną sytuację życiową grającego wpleciony został irytujący, smutny czy też targający emocjami wątek wyciągnięty z czeluści podświadomości, który gra na naszych umysłach.

Utwór wraz klipem są dostępne na kanale YT Misscore. Już niedługo będzie też możliwy jego odsłuch we wszystkich serwisach streamingowych. To pierwszy ich „atak”, ale już planują kolejne. Żeby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia social media Misscore.

Facebook https://www.facebook.com/misscorepl

Instagram https://www.instagram.com/misscorepl/

YT https://www.youtube.com/channel/UC_wGwJxLs6XOfcfs4jlBAYQ

Teledysk "Things Behind" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie