Ukazał się nowy album zespołu Tindersticks

Andrzej Barwicki, Ukazał się nowy album zespołu Tindersticks

Z przyjemnościa informujemy, że grupa Tindersticks powróciła z najnowszym wydawnictwem zatytułowanym "Distractions". Premiera tego albumu miała miejsce 19 lutego 2021 roku. Lista utworów:

1. Man Alone (Can’t Stop The Fadin’)

2. I Imagine You

3. A Man Needs A Maid (Neil Young Cover)

4. Lady With The Braid (Dory Previn Cover)

5. You’ll Have To Scream Louder (Television Personalities Cover)

6. Tue-Moi

7. The Bough Bends

Jak mówi Staples: „Myślę, że to zamknięcie było okazją do czegoś, co już się działo. To z pewnością jest częścią albumu, ale nie jest to reakcja. Mówiąc bardziej trafnie, album zawiera element reakcji na swojego poprzednika”. Intencją Staplesa było przeniesienie uwagi z jego studyjnego brzmienia na członków zespołu, którzy szukali nowych sposobów podejścia do znanych struktur utworów z poziomu znanej dynamiki zespołu. "W przypadku „Distractions” dynamika uległa zmianie. To było przeciwieństwo „No Treasure but Hope” w tym sensie, że każdy w zespole wykorzystywał swoją muzykalność w inny sposób" - mówi Staples. 

Rezultatem jest minimalistyczny album, w którym każdy szczegół zajmuje swoje miejsce. Te szczegóły pojawiały się od stycznia do czerwca 2020 roku, zanim zespół ponownie zebrał się w studiu Staplesa, aby je zbadać i rozwinąć. Ukończony we wrześniu „Distractions” jest zarówno odważnym posunięciem dla zespołu, jak i albumem, który podtrzymuje trwające przez całą karierę zaangażowanie we własną eksplorację - przynosi brzmienie zespołu, który zawsze jest gotowy, by się zmienić.

Album "Distractions" dostępny jest w trzech formatach: CD. LP. LP (Limited Edition Blue Vinyl).

Poniżej nagranie "You'll Have To Scream Louder" pochodzącego z albumu "Distractions":

 

MLWZ album na 15-lecie