“Inaczej”: nowy teledysk Dagadany już w sieci

Artur Chachlowski, “Inaczej”: nowy teledysk Dagadany już w sieci

Zespól Dagadana opublikował teledysk do utworu "Inaczej". Pilotuje on nadchodzącą premierę nowego albumu pt. "Tobie", który ukaże sie 9 kwietnia br.

"Rok 2020 był wyjątkowy. Czas pandemii dał nam możliwość na chwilę się zatrzymać. Mimo stresów, strachu i bezbronności w nowej rzeczywistości pozwolił dostrzec pozytywy, skupić się na nich i poczuć wdzięczność za dar życia, za każdą chwilę z bliskimi. Nauczył nas widzieć inaczej" - mówi zespół.

Teledysk pokazuje każdego z członków polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA, zarówno jako muzyków, ale i ludzi, w których życiu panuje zarówno harmonia, jak i nieład i trud. W klipie zespół wystąpił wraz ze swoimi rodzinami. Ujęta jest również samotność. W tym wszystkim dostrzegamy blask. 

“Inaczej” to trzeci singiel i klip do płyty “Tobie”. Jedyny utwór, który odbiega od tradycji pieśni życzeniowych, która zawarta będzie na krążku. Jest on jednak zapisem czasu. Muzyka powstała jeszcze przed czasem pandemii. Tekst napisaliśmy z perspektywy rozłąki i nowych wyzwań, które zostały przed nami postawione.

Na album “Tobie” ukaże się już 9 kwietnia i złoży się na niego dwanaście utworów:

 1. Nowe Wrota

 2. Do Ciebie Kasieńko

 3. Goi Ty Nasha Pani

 4. Skoro Świt

 5. Shchedryi Vechir 

 6. Hola Hola

 7. Zazhurylasia

 8. Hej leluja 

 9. Zazhurylasia

 10.  Inaczej

 11.  Na Zdrowie (zobacz teledysk)

 12.  Slaven Yes

 

Teledysk "Inaczej" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie