No To Co - "Taki czas" po raz pierwszy na winylu

Artur Chachlowski, No To Co - "Taki czas" po raz pierwszy na winylu

Po raz pierwszy w historii na pycie winylowej "Taki czas" ukazują się najbardziej rockowe nagrania grupy No To Co. To prawdziwie progresywno-eksperymentalna uczta muzyczna, wypełniona po brzegi soczystymi brzmieniami organów Hammonda, intrygującymi partiami gitar oraz odlotowymi frazami skrzypiec i saksofonu.

Wszystkie utwory zostały zremasterowane wprost z taśm matek i brzmią wybornie. Longplay został wydany w dwóch wersjach: standard i super deluxe.

WERSJA SUPER DELUXE - została wytłoczona na przezroczystym zielonym winylu i zawiera 8-stronicową książkę oraz foto-insert.

Nakład tej wersji jest czysto kolekcjonerski i wynosi tylko 50 sztuk !!!

WERSJA STANDARD - została wytłoczona na tradycyjnym czarnym winylu i NIE ZAWIERA książki oraz foto-insertu.

 

Na  LP zamieszczono 14 nagrań z okresu kiedy No To Co odeszło od brzmień folkowych w stronę mocniejszego, inspirowanego graniem głównie amerykańskich zespołów rocka i rocka progresywnego. Album pełen jest ostrzejszych dźwięków gitar, jakże miłych dla każdego rockowego ucha partii organów Hammonda oraz rozimprowizowanych fragmentów instrumentalnych. 9 minutowa kompozycja "Pilnuj swoich spraw" czy "Hana na betonie" oraz Hendrixowskie "A w niedzielę gorzałeczka" wprawią w zdumienie wszystkich, którzy kojarzą zespół jedynie z lekkim folk-rockiem.

Na płycie znajdziemy też bardziej tradycyjną, typową dla No To Co melodykę, znakomicie łączące się z nowszym brzmieniem kompozycje: "Widzę cię w zieleni pól", "Czerwona ruta", "Koniec przyjaźni" czy "Jesień bez deszczu".

Wydawnictwo przygotowane zostało pod patronatem i przy współpracy z byłym leaderem zespołu – Jerzym Krzemińskim. Płycie towarzyszy bogata szata graficzna z masą rzadkich fotografii oraz dodatki (zawarte TYLKO w wersji super deluxe). Album wytłoczony jest na grubym winylu album ma piękną, błyszczącą, laminowaną i rozkładaną okładkę.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

MLWZ album na 15-lecie