The Advent Equation - nowy album meksykańskiego zespołu

Artur Chachlowski, The Advent Equation - nowy album meksykańskiego zespołu

Pochodzący z Menterrey w Meksyku zespół The Advent Equation wydał swój drugi  pełnometrażowy album „Remnants Of Oblivion”. Płyta ukazała się na naszym rynku dzięki polskiej firmie Prog Metal Rock Promotion. 

https://progmetalrock.pl

Wydany przez Concreto Records pierwszy album "Limitless Life Reflections" dał zespołowi możliwość udziału w ważnych wydarzeniach i festiwalach w całym Meksyku. The Advent Equation otwierał koncerty m.in. dla Haggard, Opeth, Tesseract i Dark Tranquility.  Drugi pełny album „Remnants Of Oblivion” wydany cyfrowo w grudniu 2020 roku i fizycznie przez meksykańską wytwórnię Concreto Records, któremu towarzyszy solidny plan powrotu do mediów społecznościowych i obecnych platform streamingowych. W Polsce i Europie, płyta ukazała się 8 marca 2021r., nakładem Prog Metal Rock Promotion.

Odbiór albumu jest bardzo pozytywny w Meksyku, ale nie tylko. Ukazało się wiele bardzo pozytywnych recenzji w wielu czasopismach i portalach w Ameryce. Płyta została nominowana albumem tygodnia w kilku krajach Ameryki Łacińskiej. Album został też nominowany do najlepszego wydawnictwa 2020 roku w Meksyku.


THE ADVENT EQUATION „REMNANTS OF OBLIVION”
Album koncepcyjny „Życie pochodzi z gwiazd”...
Balansowanie pomiędzy ciężkością i melodią, przekładające się na kompletne muzyczne i emocjonalne doznanie. Progresywny metal, z zapadającymi w pamięci riffami i refrenami, . Produkcja, miks i mastering: Charles A. Leal w Psicofonia Studio, Artwork: Travis Smith (Nevermore, Death, Riverside, Megadeth).

Format: Digipack, 8-page booklet
PMR003

Skład:

Luis Gomez - Gitary
Roberto Charles - perkusja i instrumenty perkusyjne
Margil Hernandez - gitara basowa i wokal
Carlos Licea - fortepian i instrumenty klawiszowe

Teledysk do utworu "Patterns Of Spiraling Reality" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie