Winylowa nowość z niepublikowanymi archiwaliami Skaldów

Artur Chachlowski, Winylowa nowość z niepublikowanymi archiwaliami Skaldów

Nakładem Kameleon Records ukazała się kolejna w tym roku winylowa nowość w serii LP z niepublikowanymi na tym nośniku archiwaliami Skaldów. Tym razem płyta ukazuje się w mocno limitowanej, kolekcjonerskiej wersji super deluxe oraz znacznie uboższej wersji standard.

Po raz pierwszy na płycie winylowej znalazł się zbiór radiowych nagrań Skaldów z lat 1976-1979, które nie mają swoich odpowiedników płytowych. Wszystkie utwory zostały zremasterowane wprost z taśm matek i brzmią o niebo lepiej niż kiedykolwiek.

Longplay został wydany w dwóch wersjach: standard i super deluxe.

WERSJA SUPER DELUXE - została wytłoczona na przezroczystym błękitnym winylu i zawiera 8-stronicową książkę, ogromny plakat oraz foto-insert.

Nakład tej wersji jest czysto kolekcjonerski i wynosi tylko 50 sztuk !!!

WERSJA STANDARD - została wytłoczona na tradycyjnym czarnym winylu i NIE ZAWIERA książki, plakatu oraz foto-insertu.

Longplay „Nocni jeźdźcy” dokumentuje moment, w którym Skaldowie odeszli nieco od większych form muzycznych w stronę ambitnego pop-rocka, chociaż brzmieniowo zespół pozostaje tutaj wciąż bardzo blisko art-rockowej suity – „Podróż magiczna”.

Płyta lokuje się stylistycznie w okolicach longplaya „Szanujmy wspomnienia” i zawiera porcję wybornie napisanej, zaaranżowanej i wykonanej muzyki, jak chociażby art-rockowe, psychodelicznie snujące się utwory „Błękitnie mi z tobą”, „Ostry zakręt”, „Pachnie chlebem” czy przebojowe „Nocni jeźdźcy”, „Mam dla ciebie to co chcesz” czy „Popołudnie z tobą”.

Wydawnictwu towarzyszy bogata szata graficzna z masą rzadkich fotografii oraz dodatki (zawarte TYLKO w wersji super deluxe), a sam album wytłoczony jest na grubym winylu i ma piękną, błyszczącą, laminowaną, rozkładaną okładkę

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MLWZ album na 15-lecie