Kwiat Jabłoni: eko winyl “Mogło być nic”

Artur Chachlowski, Kwiat Jabłoni: eko winyl “Mogło być nic”

Aby wyrazić troskę o planetę do produkcji albumu LP "Mogło być nic" zespół Kwiat Jabłoni wybrał ekologiczny papier z recyklingu. Nie został on pokryty folią nabłyszczającą, ani matującą. Ekologiczne nośniki LP zostały wykonane ze zmieszanych skrawków płyt winylowych będących odpadem pochodzącym z wielu różnych produkcji - dzięki temu każda płyta wygląda nieco inaczej.

Do wydawnictwa dołączone są dwa plakaty. Całość chroni biodegradowalna koperta foliowa wykonana z mączki kukurydzianej. 

„Mogło być nic” to wyczekiwany przez fanów drugi album jednego z najważniejszych i najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie ponownie zapraszają słuchaczy do świata pełnego mądrych i ważnych przemyśleń. Na nowym wydawnictwie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego.

Lista utworów:

LP1

Strona A

 1. Buka

 1. Mogło być nic

 1. Drogi proste

Strona B

 1. Byle jak

 1. Nie ma mnie

 1. Kometa

LP2

Strona A

 1. Zaczniemy od zera

 1. Maska

 1. Bankiet

Strona B

 1. Wyjście z bankietu

 1. Przezroczysty świat

 1. Idzie zima (bonus track)

Album promują single "Mogło Być Nic" i "Buka".

Płytę w przedsprzedaży, można zamówić tylko poprzez stronę KulturalnySklep.pl

Premiera już 28 maja!

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

MLWZ album na 15-lecie