Duet T.Day & Lipina wydał singel "Chory"

Artur Chachlowski, Duet T.Day & Lipina wydał singel "Chory"

Tomasz Dzień (T.Day) i Maciej Lipina ponownie połączyli siły i wydali ep-kę "Chory" na której znalazły się trzy premierowe kompozycje. Wydawnictwo promuje kompozycja tytułowa, w której na gitarze zagrał Arek Kluczewski z grupy 4Szmery, zaś na perkusji – Gerard Niemczyk.

T.Day (Tomasz Dzień) jest autorem muzyki i producentem, a słowa napisał Maciej Lipina – wokalista, gitarzysta, lider zespołu Ścigani. Tomasz Dzień przez prawie 30 lat koncertował jako basista z wieloma artystami i zespołami takimi jak: Mr. Pollack, Taurus, Seven B, Gienek Loska, Jacek Dewódzki, Delhy Seed, Steel Velvet. Mix i mastering utworu „Chory” wykonał Matt Dougherty, który ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak: Megadeth, Disturbed, Staind czy Pop Evil.

Panowie współpracowali już ze sobą w przeszłości  i kilka miesięcy temu postanowili stworzyć więcej piosenek czyli materiał na pełnowymiarowy album, a zapowiedzią tego jest obecnie wydana EPka „Chory” z trzema utworami . W nagraniach uczestniczą również zaproszeni goście: Arek Kluczewski, Gerard Niemczyk, Magda Szlęzak i Adrian Gwoździowski. Muzyka którą tworzą to różne odcienie rock’ n’ rolla więc można usłyszeć zarówno hard rocka jak i elementy country czy bluesa.

Teledysk "Chory" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie