Ukazał się koncertowy album Flor De Loto

Artur Chachlowski, Ukazał się koncertowy album Flor De Loto
Zespół Flor de Loto powstał w 1998 r. w Limie, stolicy Peru. Od lat uważany jest za jeden z najważniejszych zespołów południowoamerykańskiej sceny prog rocka. Swoje charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie zawdzięczają wykorzystaniu tradycyjnych andyjskich i peruwiańskich instrumentów: fletu quena i fletni zampoña, oraz wykonywanym po hiszpańsku utworom.
 
Muzyka Flor de Loto czerpie z szerokiego spektrum inspiracji: rocka progresywnego, hard rocka, jazzu, lokalnego folku, czy psychodelii. Krytycy porównują twórczość zespołu do klasycznego Jethro Tull, jednak zdefiniowaną silnymi wpływami andyjskiego folkloru.
 
Wydany przez poznańska oficynę Oskar album „Live at RoSFest” to wydanie upamiętniające pierwszy koncert zespołu na amerykańskim festiwalu Rites of Spring Festival w maju 2018 r. Festiwal ten jest jednym z największych wydarzeń dla fanów rocka i metalu progresywnego, którzy przybywają co roku do Gettysburga w Pensylwanii, aby posłuchać najlepszych zespołów z całego świata. Amerykański debiut Flor de Loto był jednym z najlepiej zapamiętanych koncertów tamtej edycji festiwalu, a panująca na nim atmosfera uwieczniona została na materiałach audio i wideo. Wszystkie one dostępne są na najnowszym dwupłytowym albumie koncertowym „Live at Rosfest”, składającym się z płyty CD i DVD, które ukazało się nakładem wydawnictwa Oskar.
 

Tracklista:
DVD:

01 Paraíso
02 Tempestad
03 Eterna Proyección
04 Regression
05 Líneas De Nazca
06 Keyboard Solo
07 Espejo Del Alma
08 El Cóndor Pasa / Locomotive
09 Volver A Nacer
10 Eclipse
11 Mundos Bizarros
12 Animal
13 Hasta El Final
14 Imperio De Cristal
Extras
15 Animal (Video Clip)
16 Esclavitud De Tu Ser (Video Clip)
17 Regression Feat. Fabio Lione (Video Clip)


CD:
Tracklist
Live At Rosfest

CD01 Paraíso
CD02 Tempestad
CD03 Eterna Proyección
CD04 Regression
CD05 Líneas De Nazca
CD06 Espejo Del Alma
CD07 El Cóndor Pasa / Locomotive
CD08 Volver A Nacer
CD09 Eclipse
CD10 Mundos Bizarros
CD11 Animal
CD12 Hasta El Final
CD13 Imperio De Crista

 
MLWZ album na 15-lecie