Nick Cave i Warren Ellis odpowiedzą na pytania fanów podczas Talk CARNAGE

Artur Chachlowski, Nick Cave i Warren Ellis odpowiedzą na pytania fanów podczas Talk CARNAGE

Już za tydzień, 18 czerwca br.. do sklepów  trafi nowy album artystów „Carnage” w formacie CD i LP. Tego samego dnia o godzinie 20:00 polskiego czasu Cave i Ellis odpowiedzą na pytania na temat ich najnowszej płyty zadane przez fanów.

Wydarzenie będzie można zobaczyć na Youtubie, a pytania zadać muzykom poprzez social media oznaczając je #talkcarnage lub zostawiając komentarz pod postem na oficjalnych profilach Nicka Cave'a na Facebooku i Instagramie do 5 czerwca.

„Carnage” to nowy album Nicka Cave'a i Warrena Ellisa nagrany podczas lockdownu. Mimo, że ci dwaj muzycy stworzyli wspólnie wiele soundtracków do filmów, a Ellis jest od lat członkiem The Bad Seeds, „Carnage” to pierwsza płyta z piosenkami, którą wydają jako duet. Cave opisuje ją jako „brutalną, ale piękną płytę głęboko osadzoną w naszej wspólnej katastrofie”. Ellis opowiada: „Tworzenie „Carnage” było przyspieszonym intensywnym procesem twórczym. Osiem piosenek pojawiło się w takiej czy innej formie w ciągu pierwszych dwóch i pół dnia”. Album „Carnage” wyłonił się niemal przez przypadek z przestoju spowodowanego długim, niespokojnym, globalnym kryzysem.  To płyta na niepewne czasy – taka, na której pojawia się wyzywające poczucie nadziei. „Carnage” jest już dostępny w serwisach streamingowych, a 18 czerwca ukaże się w formatach CD i LP.

Cave'a i Ellisa łączy twórcza chemia. Po raz pierwszy ich drogi skrzyżowały się w 1993 roku, kiedy Ellis grał na skrzypcach w kilku piosenkach na albumie „Let Love In” grupy Nick Cave & The Bad Seeds, zanim dołączył do zespołu jako pełnoetatowy członek. Nagrywali również wspólnie w założonej w 2006 roku grupie Grinderman i komponowali razem muzykę do filmów, programów telewizyjnych i teatru.

Preorder CD: http://bit.ly/3r6l1u4

Preorder LP: http://bit.ly/2ZRkErE

Lista utworów:                                                     

  1. Hand of God
  2. Old Time
  3. Carnage
  4. White Elephant
  5. Albuquerque
  6. Lavender Fields
  7. Shattered Ground
  8. Balcony Man
MLWZ album na 15-lecie