Karfagen zagra w Piekarach Śląskich

Artur Chachlowski

20 października br. na scenie Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich wystąpi ukraiński zespół Karfagen. Supportem będzie grupa Sunchild.

20.10.2022 godz. 19:00
Koncert: KARFAGEN
CENA BILETU: PRZEDSPRZEDAŻ - 40 ZŁ / W DNIU KONCERTU - 45 ZŁ 

W 2005 roku Antony Kalugin wraz z zebranymi muzykami udał się do studia, aby nagrać „Continium”, pierwszy album KARFAGEN. Już w kolejnym roku zespół podpisał kontrakt z Unicorn Digital (Kanada). Płyta została wysoko oceniona przez słuchaczy, co zainspirowało Antony’ego do kontynuowania pracy i wydania drugiego albumu „The Space Between Us” na początku 2007 roku. Jeszcze w tym samym roku podpisał kontrakt z Caerllysi Music (Wielka Brytania), który trwa do dziś.

Aby poszerzyć granice muzycznego pejzażu, Antony często współpracował z wieloma różnymi wyjątkowymi muzykami. Gościnnie można więc usłyszeć na albumach zespołu: gitarzystę Roberto Diaza (Kuba), Tomka Muchę na skrzypcach elektrycznych, Sergeya Klevenskiy’ego grającego na klarnecie, gwizdkach i flecie, a także Mathieu Spaetera w roli gitarzysty oraz Pascala Gutmana na basie.

Podczas trasy koncertowej 10th Anniversary „Breaking Free Tour’2017” z okazji 10- lecia zespołu, koncertowali w państwach Europy Zachodniej; w Niemczech, Holandii, Francji, Austrii, by na koniec zawitać do konińskiego Oskardu, gdzie nagrali „koncertówkę”, którą w formie albumu DVD-CD wydał Caerllysi Music (Wielka Brytania).

KARFAGEN 830

MLWZ album na 15-lecie Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce David Cross świętuje 50. rocznicę wydania płyty zespołu King Crimson ,,Larks’ Tongues In Aspic" Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!