Nowy singiel i teledysk Projektu Mania

Artur Chachlowski

Dziś w serwisach streamingowych premiera nowej piosenki Projektu MANIA, który stworzyła leszczynianka Anna Dobrzycka – kompozytorka i autorka tekstów.

Pierwszy singiel „Chcieć i mieć”, który ukazał się w marcu 2018 roku, to owoc współpracy z Marcinem Samarzewskim – leszczyńskim kompozytorem, producentem i realizatorem dźwięku. W latach 2018-2019 ukazały się jeszcze trzy kolejne single: „Jakby, jak gdyby”, „W półśnie” i „Chmury” (ten we współpracy z Piotrem Świętoniowskim).

W 2020 roku nakładem Flower Records ukazała się debiutancka EPka „Wiosna”, efekt współpracy kompozytorskiej z poznańskim pianistą i producentem Mateuszem Walczakiem.

Dwa lata temu Anna Dobrzycka przeprowadziła się do Gdańska, gdzie podjęła współpracę z lokalnymi muzykami, a efektem tej współpracy jest najnowszy singiel zatytułowany „MAD”.

Autorka o piosence: „Utwór opowiada o tęsknocie za czymś, czego nie możemy mieć. Jest nostalgicznym mrugnięciem oka w stronę wspomnień lub niespełnionych wyobrażeń, które skruszył płynący czas. Schematy zachowań z przeszłości skutkowały co prawda przyjemnymi skokami hormonów, jednak w pewnym momencie przychodzi świadomość, że powrót do nich może okazać się spacerem w za małych butach. Zamiast leczyć obtarcia i odciski, czasem warto „tylko popatrzeć” i uśmiechnąć się do siebie. Inspiracją do napisania tekstu była osoba, której inicjały posłużyły za tytuł utworu.”

 

W nagraniu udział wzięli:

Anna Dobrzycka – śpiew

Ziemowit Klimek – chórki

Piotr Świętoniowski – fortepian

Konrad Sztyma – gitara elektryczna

Michał Kuźnicki – gitara basowa

Maksymilian Mińczykowski – perkusja

Agata Ławicka – trąbka

Mieczysław Musiał – puzon

Szymon Kowalik – saksofon tenorowy

Michał Sasinowski – saksofon barytonowy

Aranżacja chórków: Ziemowit Klimek

Aranżacja instrumentów dętych: Tomasz Klepczyński

Aranżacja gitary: Mikołaj Lisowski, Mateusz Walczak

Dodatkowy udział w procesie twórczym: Maciej Knop, Jan Kowalczyk

Nagranie wokali, edycja, miks, mastering: Marcin Samarzewski, Studio Wiosenna w Lesznie

Nagranie gitary, basu i perkusji: Tomasz Maciejewski, Studio Base Art w Zbakowie Dolnym

Nagranie instrumentów dętych: Sonia Duzdal-Klepczyńska i Tomasz Klepczyński, Pracownia Muzyczna Muzykon w Gdańsku

Zdjęcie na okładce singla: Bianka Fórmanowska

Projekt graficzny: Anna Dobrzycka

*****

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – kom. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*****

Teledysk "Mad" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!