Dwa krajowe i dwa zagraniczne zespoły zasilają skład Metal Mine Festival

Artur Chachlowski

W tym roku, po trzech latach przerwy na mapę festiwali muzycznych w naszym kraju powrócił Metal Mine Festival. Organizatorzy ujawnili kolejnych wykonawców, którzy swoimi występami uświetnią 6. edycję wałbrzyskiego muzycznego święta.

W przyszłym roku festiwal potrwa aż trzy dni i odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 roku (wydarzenie na Facebooku).

Kolejnymi wykonawcami na festiwalu w 2024 roku będą:

   NYTT LAND (dark folk, Rosja),

   ARKONA (black metal, Polska)

   HIDEOUS DIVINITY (technical/brutal death metal, Włochy)

   MORRATH (old school death metal, Polska)

Wcześniej potwierdzono udział zespołów:

   WATAIN (black metal, SE),

   FURIA (black metal/nekrofolk, PL),

   OBSCURE SPHINX (sludge/doom/post-metal, PL),

   MEPHORASH (black metal, SE),

   TRYLION (djent, PL),

   GUTALAX (goregrind, CZ).

Karnety do nabycia na platformie Ticketmaster:

   bilet 3-dniowy - 262,50 zł

   bilet 3-dniowy + pole namiotowe - 304,50 zł

Metal Mine Festival 2024 na Spotify https://tinyurl.com//MMF2024playlist

Organizatorzy otwierają się jeszcze bardziej na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Między kopalnianymi maszynami na terenie festiwalu powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców oraz pole namiotowe.

NYTT LAND (dark folk, Rosja)

Koncerty formacji Nytt Land są niepowtarzalnym doświadczeniem. Muzyka Anatolija i Natali Pakhalenko, która jest odgrywana z rzemieślniczych instrumentów, czerpie pełnymi garściami z syberyjskiego folkloru i dzikiej przyrody. Natomiast głęboki, gardłowy śpiew oraz teksty w staronordyckim języki idealnie komponują się z mistycznymi i szamańskimi dźwiękami. Mamy pewność, że to nie będzie zwykły występ, a prawdziwie plemienny rytuały z iście transową atmosferą.

FB: https://www.facebook.com/nyttland

IG: http://instagram.com/nyttland_official

BC: https://nyttland.bandcamp.com

Dla fanów: Wardruna, Danheim, Heilung

 

ARKONA (black metal, Polska)

Tej nazwy nie trzeba przedstawiać, bo każdy miłośnik polskiego black metalu powinien znać takie wydawnictwa jak „Imperium” czy „Zeta Reticuli". Arkona od 30 lat kroczy własnymi ścieżkami naprzeciw wszelkim religijnym wartościom czy sezonowym trendom. Mrok, pogarda, nienawiść — te słowa najlepiej oddają muzykę załogi pod dowództwem Khorzona. Dyskografię zespołu zamyka „Age of Capricorn” wydany w 2019 roku pod banderą uznanej Debemur Morti Productions. Czy podczas nowej edycji wałbrzyskiego festiwalu usłyszymy premierowe kompozycje? Przekonajcie się sami!

FB: https://www.facebook.com/arkonahorde

IG: https://www.instagram.com/arkona_pl

BC: https://arkona.bandcamp.com/

Dla fanów: Deus Mortem, Sacrilegium, Inferno (CZ)

 

HIDEOUS DIVINITY (technical/brutal death metal, Włochy)

Death metal to gatunek, który w trakcie ponad 30-letniej historii przybierał różne formy. Jedną z nich jest wypadkowa niesamowitej brutalności i wirtuozerskiej techniki. Fani takiego grania bardzo dobrze znają takie wydawnictwa jak „Non So Vile” autorstwa Cryptopsy, „Breeding the Spawn” Suffocation, czy „Anthitesis” Origin. Mówiąc o tech/brutal death metalu nie sposób wspomnieć o formacji Hideous Divinity. Włoski kwartet rozpoczął przygodę z amerykańskim Unique Leader Records, co pozwoliło na wydanie trzech pełnowymiarowych albumów. Od roku 2019 zespół dołączył do wytwórni Century Media Records. W roku 2024 muzycy zapowiedzieli premierę nowego wydawnictwa, a polscy fani będą mieli okazję zapoznać się z tym materiałem na żywo. Przybywajcie do Wałbrzycha — zapowiada się prawdziwa rzeźnia!

FB: https://www.facebook.com/hideousdivinity

IG: https://www.instagram.com/hideousdivinity/

SP: https://open.spotify.com/artist/4XOpU6j3NQ37JfIaWA4ySH

Dla fanów: Hour of Penance, Nile, Hate Eternal, Origin

 

MORRATH (old school death metal, Polska)

Morrath to death metalowy zespół powstały na gruzach thrashowego Prowlera w 2020 roku. Muzycy składają hołd klasycznej, amerykańskiej szkole death metalu, choć niejednokrotnie sięgają po elementy klasycznego grindu czy nawet slamowej brutalności. Wiosną br. ukazał się debiutancki album „Centuries of Blindness”, który porusza tematy słabości religii i ludzkiej walki z wiarą czy emocjami. Produkcją albumu zajął się Krzysztof Kostencki z Tetra Wave Studio (Sothoris „Wpiekłowstąpienie”). Płyta została dobrze przyjęta przez słuchaczy i zebrała wiele pozytywnych recenzji. Szykujcie się na solidny death metalowy łomot w oldschoolowym stylu!

FB: https://www.facebook.com/Morrathband/

IG: https://www.instagram.com/morrath_official/

BC: https://morrath.bandcamp.com/

Dla fanów: Morbid Angel, Deicide, Suffocation, Incantation

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia