Dezerter prezentuje nową winylową EP - dziś premiera

Artur Chachlowski

Od ostatniej studyjnej płyty Dezerter "Kłamstwo to nowa prawda" minęły dwa lata. W tym czasie zespół zdążył otrzymać Fryderyka za archiwalną płytę studyjną "1986. Co będzie jutro?" i w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa. 

Dziś na rynek trafiła winylowa EP-ka Dezerter, zatytułowana „Żółć / Pomocne dłonie”. Można ją nabyć pod tym linkiem:

https://mystic.pl/search.php?text=dezerter+%C5%BC%C3%B3%C5%82%C4%87

Oba premierowe utwory doczekały się klipów.

„Pomocne dłonie”:

https://youtu.be/9LqrBIRlLcE?si=VXhdgno9kW8rdLE7

oraz „Żółć”:

https://youtu.be/ksHqqr6qN2M?si=YabZAO2yiMoq9BBA

 

Zespół tak komentuje okoliczności powstania nowych utworów: "Postanowiliśmy wrócić do przerwanego przez pandemię pomysłu wydawania co jakiś czas EP-ek, zanim uzbieramy pomysły na pełne wydawnictwo. Tym razem mamy dwa utwory, które nagraliśmy w połowie października. To była szybka decyzja i szybka sesja. Oba utwory są gorzkim komentarzem do otaczającej nas fali rozgoryczenia, wzajemnych niechęci i rozgrywek politycznych odbywających się kosztem zwykłych ludzi. Ale zwykłym ludziom też się dostaje mały prztyczek w nos, za brak dystansu do siebie i podejmowanych wyborów".

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!