Rock Alchemist, The - Elements

Robert "Morfina" Węgrzyn

Zespół The Rock Alchemist został założony przez grupę pięciu muzyków, którzy już od wielu lat aktywnie działają na włoskiej scenie muzycznej. Konkretnie w Turynie. Ich zamiarem jest komponowanie i granie muzyki podkreślającej walory poszczególnych kompozycji, a nie możliwości techniczne poszczególnych instrumentalistów. Wydany w 2012 roku album "Eyes of Mind" zebrał pozytywne recenzje w krajowych i zagranicznych magazynach muzycznych.

Włoscy muzycy to zapaleni kibice Formuły 1. Utwór otwierający ten album - "Live Or Die" - został poświęcony brazylijskiemu kierowcy Ayrtonowi Sennie. „27” zadedykowany został teamowi Ferrari, a „The Temple” to powieść o słynnym torze Monza. Muzycy The Rock Alchemist mieli okazję grać z międzynarodowymi artystami, takimi jak Marco Mendoza (Withesnake, Thin Lizzy) i Jeff Scott Soto (Talisman, Malmsteen). Piosenka "Guardian Angel" znalazła się w czarcie niezależnej rozgłośni RadioAirplay.FM i była swego czasu reklamowana i rekomendowana przez magazyn Marie Claire.

W 2017 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Lion Music, aby wydać nowy album zatytułowany "Elements". A na nim The Rock Alchemist postanowił troszkę poeksperymentować i złożyć w jedną całość, w jedną układankę, muzykę i treść, czyli teksty… Na płycie mamy do czynienia z dużą dawką melodii z określonym przesłaniem: wiatr, woda, ziemia, powietrze – cztery elementy wypełniające ludzkie życie w dzień i w nocy… Muzycznie grupa The Rock Alchemist cały czas krąży wśród dobrych progresywnych klimatów. Przyznaję, że muzyka wyszła im bardzo interesująco, co czyni płytę „Elements” produktem godnym polecenia każdemu fanowi tego gatunku.

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia