KONKURS CZERWCOWY

Redakcja

W czerwcu mamy dla Was nie płytę, a Książkę Miesiąca. Jest nią najnowsza powieść współpracownika redakcji MLWZ, Murycego Nowakowskiego pt. „Giselle. Prawdziwie oddany”.

Aby wygrać egzemplarz naszej Książki Miesiąca należy do północy 30 czerwca 2024r. przesłać do redakcji MLWZ.PL poprawne odpowiedzi na dwa pytania:

  1. Czyjej biografii muzycznej nie napisał Maurycy Nowakowski, choć ruszyły już nad nią prace? (podpowiedź: fragmentaryczne efekty tych prac zostały opublikowane już jakiś czas temu na MLWZ.PL z formie cyklu)
  1. Jak zatytułowany jest kryminał, za który Maurycy Nowakowski w 2016 roku otrzymał nagrodę na festiwalu Kryminalna Piła i w jakim mieście toczy się jego akcja?

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w temacie wiadomości "Konkurs Czerwcowy”. Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz korespondencyjnego adresu kontaktowego.

Bezpośrednio po zakończeniu konkursu wśród autorów poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę, do którego trafi egzemplarz książki Maurycego Nowakowskiego „Giselle. Prawdziwe oddany”.


Zwycięzcę Konkursu Majowego wyłoniliśmy drogą losowania spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi nadesłanych do naszej redakcji. Szczęście uśmiechnęło się do Macieja Szklarskiego z Poznania. I to do niego trafi nagroda, jaką jest egzemplarz CD debiutanckiej płyty norweskiej grupy Gjenferd, którą ufundowała wytwórnia Apollon Records.

Gratulujemy! Nagroda zostanie wysłana pocztą.

A oto odpowiedzi na pytania konkursowe:

  1. Pierwszym singlem grupy Gjenferd był wydany 1 marca utwór „Starless”. Jaki utwór z płyty „Gjenferd” ukazał się na singlu numer 2?

Odp. „Burning Soil”

 

  1. Gitarzysta i wokalista grupy Gjenferd, Vegard Bachmann Strand, gra także w innym popularnym norweskim zespole, którego drugi album z 2022 roku nosi tytuł „The Eldorado Spell”. O jaki zespół chodzi?

Odp. Kryptograf.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia