D Project

KONKURS LIPCOWY

KONKURS LIPCOWY

W lipcu małoleksykonową Płytą Miesiąca, a zarazem naszą nagrodą konkursową jest album „Connected” amerykańskiej formacji The Cyberiam. Jego światowa premiera odbędzie się 6 sierpnia br., a jego kolejne fragmenty prezentowane będą co tydzień we wszystkich lipcowych audycjach z cyklu MLWZ.

Aby wygrać egzemplarz naszej Płyty Miesiąca należy do północy 31 lipca br. przesłać do redakcji MLWZ.PL odpowiedzi na dwa pytania konkursowe:

  1. „Connected” jest drugim pełnowymiarowym studyjnym albumem grupy The Cyberiam. Proszę podać tytuł i rok wydania pierwszego albumu.

 

  1. Wokalista Keith Semple uczestniczył w kilku popularnych konkursach, m.in. w American Idol w 2010 i The Voice w 2015 roku. W 2002 roku wygrał jeden z takich konkursów. Proszę podać nazwę tego konkursu.

 

Odpowiedzi należy przesyłać na adres emailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w temacie wiadomości "Konkurs Lipcowy". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz korespondencyjnego adresu kontaktowego.

Bezpośrednio po zakończeniu konkursu wśród autorów poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę, który otrzyma egzemplarz CD płyty „Connected” grupy The Cyberiam.


ColinClue youPrzed kilkoma dniami zakończył się Konkurs Czerwcowy.

Nasze redakcyjne jury wyłoniło jego zwycięzcę. Zdobywcą nagrody – firmowanego przez Colina Clue albumu CD „You” – jest Pan Andrzej Ciupa z Padniewa.

Gratulujemy. Nagroda zostanie wysłana pocztą.

A oto odpowiedzi na pytania konkursowe:

 

  1. Co oznacza po polsku słowo "clue" wykorzystane w pseudonimie artysty?

 

Odp.: „Clue” to wskazówka, ślad, trop, poszlaka, klucz, podpowiedź, wątek, sedno sprawy, etc.

 

  1. Psychologia przypisuje barwom konkretne ludzkie nastroje. A Tobie z czym kojarzy się kolor pomarańczowy, dominujący na okładce albumu "You"?

 

   Odp. Pytanie miało charakter otwarty, a nam najbardziej spodobała się następująca   odpowiedź: „zachód lub wschód słońca, czyli coś się kończy czy zaczyna, jak w naszych ludzkich wędrówkach, nostalgia (za ewentualnymi innymi ścieżkami czy sympatiami, wyborami), nadzieja... Kolor pomarańczowy kojarzy się też z piłkarską reprezentacją Holandii ze słynnych lat 70. i futbolu totalnego oraz MŚ w Argentynie, gdzie z kolegą obstawialiśmy (ja Holandię, on Argentynę)”.

MLWZ album na 15-lecie