KONKURS LISTOPADOWY

KONKURS LISTOPADOWY

Trwa małoleksykonowy Konkurs Listopadowy. W tym miesiącu naszym Albumem Miesiąca, a zarazem nagrodą konkursową, jest płyta „From The Outside In”, na której włoska wokalistka Laura Piazzai śpiewa piosenki autorstwa Clive’a Nolana.

Aby wygrać egzemplarz tej płyty należy do 30 listopada 2019r. nadesłać do redakcji MLWZ.PL odpowiedzi na dwa pytania:

  1. Z jakiego albumu oryginalnie pochodzi tytułowy utwór "From the Outside In"?

 

  1. Kto w pierwotnej wersji zaśpiewał utwór „Closer”?

 

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres emailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w temacie wiadomości "Konkurs Listopadowy" oraz podając swoje imię, nazwisko oraz korespondencyjny adres kontaktowy.

Po zakończeniu konkursu wśród autorów poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzcę, który otrzyma od nas listopadową płytę – nagrodę.


iq resistanceZdobywcą nagrody - albumu „Resistance” grupy IQ - w Konkursie Październikowym jest Robert Stolarz z Legnicy.

A oto prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe:

  1. 15, 19, 21 minut - takie długości osiąga część utworów na albumie "Resistance". Tylko na trzech spośród jedenastu regularnych płyt studyjnych IQ żaden utwór nie przekroczył pułapu 10 minut trwania - proszę podać tytuły tych trzech płyt.

Odp.: Chodziło o trzy płyty: „The Wake”, „Nomzamo” i „Are You Sitting Comfortably?”, ale za prawidłową odpowiedź uznawaliśmy też „Seven Stories Into Eight", ewentualnie "Seven Stories Into Ninety Eight”.

  1. Tony Lythgoe - to artysta odpowiedzialny nie tylko za okładkę "Resistance", ale i oprawę graficzną wielu wcześniejszych płyt IQ. Najwcześniejsze albumy były jednak opatrzone grafikami wykonanymi przez jednego z członków zespołu - o kogo chodzi?

Odp.: Peter Nicholls.

MLWZ album na 15-lecie