D Project

Dwa musicale Clive'a Nolana w tym roku

Artur Chachlowski,

ImageClive Nolan, oprócz innych „zespołowych” tegorocznych wydarzeń (premiera płyty DVD grupy Arena, jubileuszowa trasa Pendragon z albumem „The Masquerade Overture)  planuje napisać dwa musicale. Będzie to gigantyczne przedsięwzięcie, tym bardziej, że będą to dwa bardzo różniące się tematycznie dzieła.

Pierwszy z musicali, tymczasowo zatytułowany "Dark Fables", będzie nowoczesną  opowieścią opartą na muzyce skomponowanej przez Nolana w trakcie ostatnich 25 lat. W zamyśle autora rozpisany on będzie na zespół rockowy i pięciu wokalistów, a także licznych dodatkowych gości. Musical ma być tak opracowany, że będzie z nim łatwo wyruszyć w trasę koncertową.

Drugi musical, który będzie nosić tytuł "King’s Ransom", zostanie utrzymany  w  duchu "świata Alchemy ". Poznamy w nim dalsze losy Profesora Kinga, Evy i Williama, a także licznych nowych, ciekawych postaci i ich nowych przygód. Historia będzie rozgrywać się dwa lata po wydarzeniach z musicalu "Alchemy", a więc w  wiktoriańskim Londynie, i doświadczymy  w niej sporej dawki romansu, intryg i przygód.

„Mam zamiar zakończyć komponowanie obu tych produkcji  jeszcze w tym roku i zaraz potem rozpocząć nagrania. Chciałbym, żeby w  2017 roku oba musicale ukazały się na  płytach  CD i DVD, a także wystawione były na teatralnych deskach. Ale myślę, że jeszcze w tym roku będzie je można je obejrzeć tu i ówdzie w krótszych fragmentach”- mówi Clive Nolan. Pierwsza okazja -  30 stycznia w słynnej sali Borderij w holenderskim  Zoetermeer.

MLWZ album na 15-lecie