Gniewkowo 2016: Czas na pierwsze festiwalowe szczegóły

Artur Chachlowski,

Nadszedł  czas, by ogłosić część wykonawców, którzy  zaprezentują się na scenie X Jubileuszowego Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie. Impreza odbędzie się tradycyjnie w Parku Wolności, w dniach 1-3 lipca 2016. Tradycyjnie wstęp na Festiwal jest wolny.

Piątkowy wieczór wypełni specjalny koncert z okazji X-lecia powstania tarnowskiej formacji AnVision, która do Gniewkowa zawita ze swymi muzycznymi Przyjaciółmi. Będzie to wyjątkowy występ, a na scenie pojawią się zarówno obecni, jak i byli członkowie  zespołu, oraz liczne grono gości specjalnych. Muzycy  traktują swój koncert bardzo wyjątkowo. Planowana jest rejestracja całego show z myślą o specjalnych wydawnictwach  audio i wideo - Blu Ray, CD, a także podwójnego albumu vinylowego.

 pozostałe dwa festiwalowe wieczory swe koncerty zaprezentują w kolejności alfabetycznej: Abstrakt, Believe, Brain Connect, Hipgnosis, Keep Rockin’, Love De Vice oraz Retrospective. Nie zabraknie wielu tradycyjnych przedsięwzięć wspierających i stałych punktów programu z uczczeniem pamięci Patrona festiwalu Tomasza Beksińskiego oraz wręczeniem Nagrody im. Roberta RoRo Roszaka włącznie. Całość będzie miała godną jubileuszu oprawę, jakiej jeszcze w Gniewkowie nie było.

To jednak nie wszyscy wykonawcy, którzy zagrają dla nas na tegorocznej imprezie. Planowany jest  jeszcze występ dwóch Gości Specjalnych (jednego z Polski i jednego z zagranicy).

Już wkrótce garść kolejnych informacji! Planujcie sobie zatem wolny pierwszy weekend lipca i bądźcie z nami na X Jubileuszowym Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie!

Image
MLWZ album na 15-lecie