Lacrimosa główną atrakcją Ino-Rock Festival 2016

Artur Chachlowski,

ImageIno-Rock Festival to cykliczna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam, przy znaczącym wsparciu (i poparciu) Prezydenta Miasta Inowrocławia. Od 2009 współorganizatorem festiwalu jest Wydawnictwo "Rock-Serwis". Koncerty festiwalowe odbywają się w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego. Do udziału w festiwalu zapraszani są wykonawcy niekoniecznie zbieżni stylistycznie, jednak trafiający swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach. Obok uznanych gwiazd pojawiają się debiutanci i artyści niszowi.

Podczas dotychczasowych ośmiu edycji festiwalu, publiczność miała okazję podziwiać w akcji następujących wykonawców: Steve Hackett Band, Fish, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, Tim Bowness, IQ, Pain Of Salvation, Motorpsycho, Mostly Autumn, Anglagard, Ozric Tentacles, Nino Katamadze & Insight, Nosound, Airbag, Gazpacho, Haken, The Pineapple Thief, Soen, Wolf People, Quidam, Indukti, Lizard, Tune, Believe, Millenium, Osada Vida, After, Votum, Soma White, State Urge, Lebowski i hipiersoniK. 

W tym roku festiwal odbędzie się 27.08.2016. 

Wystąpią:

LACRIMOSA

Główną gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół, który ukochał i wylansował w Polsce Tomek Beksiński. Już 7 października na ekrany wejdzie film o Nim i Jego rodzicach ("Ostatnia rodzina" z Dawidem Ogrodnikiem w roli Tomka). Zespól przyleci specjalnie na koncert w Polsce i zagra w XXV-rocznicę istnienia.

DUNGEN

Dungen to kultowy indie-psychodeliczny kwartet DUNGEN, w którego składzie na gitarze gra legendarny Reine Fiske, który dał poznać sie fanom rocka przed laty występując w grupie Landberk (a póniej Paatos, Morte Macabre, Elephant9 i The Amazing).

AGUSA

Agusa to folkowo-psychodeliczna, ocierająca sie nieco o klimaty brytyjskiej sceny Cantenbury formacja z Malmoe

HIPGNOSIS

Jako pierwszy na scenie Teatru Letniego w Inowrocławiu, 27.08.2016 o godz. 16:30 pojawi się nasz rodzimy, znakomity space-psychedeliczny HIPGNOSIS

+ PIĄTY WYKONAWCA, KTÓREGO UJAWNIMY PÓŹNIEJ

27 sierpnia 2016       Teatr Letni        INOWROCŁAW     start - godz. 16:30

Ceny biletów: 149,00zł (do 30.06.2016) // 159,00zł (od 1.07.2016)

Sprzedaż biletów: bilety będą dostępne na www.rockserwis.pl (bilety kolekcjonerskie) oraz w salonach EMPiK, Media Markt i Saturn, punktach sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) na terenie całego kraju. W Inowrocławiu - w sklepie muzycznym Forte oraz w Kujawskim Centrum Kultury. 
MLWZ album na 15-lecie