Zbliża się Memoriał Dio

Artur Chachlowski,
Czy wiesz, co to "Heaven and Hell"? Każdy szanujący się fan rocka i metalu wie, że to utwór Black Sabbath. I każdy wie, czyj głos go wyśpiewywał. Był to głos Ronniego James Dio, jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii. Dio zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2010 r. 19 maja w warszawskiej Proximie odbędzie się koncert poświęcony jego pamięci. Towarzyszyć będzie krótka trasa koncertowa, obejmująca Kraków (20.05 Rotunda), Krosno (21.05 Iron), Olsztyn (2.06 Nowy Andergrant) Gdańsk (3.06 Wydział Remontowy) i Szczecin (4.06 Free Blues Club). W trakcie memoriału zostanie zaprezentowany przekrojowy materiał z całej kariery Dio, w tym – w całości! - płyta "Heaven and Hell". 
Organizatorzy memoriału Ronniego Jamesa Dio - zespół Scream Maker z nieocenioną pomocą Marcina Maliszewskiego i Wiktora Zakrzewskiego (obaj to członkowie ThE BlacK HorsemeN) przygotowali filmową zapowiedź wydarzenia. 


Do Scream Maker dołączy Piotr "Voltan" Sikora z progmetalowego Exlibris i hardrockowego Leash Eye, który czuwał będzie nad klawiszowo-syntezatorową oprawą całego memoriału, a wśród gości koncertu głównego w Warszawie pojawią się m.in. Wojciech Cugowski, filar zespołu Bracia,Jakub Wocial, gwiazda wokalna Teatru Rampa, Tomasz Struszczyk i Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo, Grzegorz Wilk, czy Aleksi Munter z fińskiej grupy Swallow The Sun. Pełną listę gości można znaleźć tutaj:https://www.facebook.com/events/1025623900810715/

Pozostałe koncerty trasy odbędą się w mniejszym składzie. Na wszystkich edycjach lokalnych oprócz Piotra Sikory zespół wesprze także Jasiek Popławski (wokalista The Kroach) i Przemek Nalazek (SteelFire), a na poszczególnych koncertach artyści tacy, jak m.in. Alda Rei (Livim' Fire), Dominik Cynar i Paweł Soja (Steel Velvet), Łukasz Szostak (Hateseed), czy Mila Szymańska (Setin).

W trakcie koncertu w Warszawie zostanie przeprowadzona kwestia na rzecz wymagajacego kosztownej rehabilitacji sześcioletniego Antosia Pańczyka, którego ojciec Sebastian (ex-Leash Eye) także zaśpiewa na memoriale. Antoś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1b (choroba Werdniga Hoffmana). W obecnej chwili rehabilitacja jest jedynym środkiem pozwalającym na spowolnienie postępowania choroby. 

Patroni medialni koncertu głównego: Antyradio, Heavyrock.pl, Black-Sabbath.com.pl, Rockhard.pl, Magazyn Gitarzysta, Deathmagnetic.pl

Bilety na wszystkie koncerty do nabycia w przedsprzedaży w poszczególnych klubach (od 8 lutego), a na koncerty w Warszawie/Krośnie/Gdańsku także na stronie screammaker.8merch.com w zakładce "Bilety".

Ceny biletów (Przedsprzedaż/dzień koncertu)

Warszawa – 30 zł/40 zł

Kraków – 25 zł/35 zł

Krosno – 20 zł/25 zł

Olsztyn - 20 zł/30 zł

Gdańsk – 20 zł/25 zł

Szczecin – 25 zł/35 zł
Image
MLWZ album na 15-lecie