Od 10 maja Juwenalia w Krakowie

Artur Chachlowski

Do rozpoczęcia Juwenaliów Krakowskich pozostało niewiele czasu – tegoroczna edycja najstarszego studenckiego festiwalu w Polsce rusza już 10 maja! Impreza potrwa 6 dni. W tym czasie na trzech scenach (Klubu Studio oraz plenerowych pod Klubem Żaczek i przy ul. Piastowskiej) wystąpi kilkudziesięciu artystów reprezentujących zróżnicowane nurty i estetyki. W Krakowie nie zabraknie brzmień alternatywy, rapu, rocka czy metalu, a także coraz popularniejszych stand-upowych występów.

Organizatorzy przewidzieli dwa rodzaje biletów na juwenaliowe imprezy: ulgowe (przeznaczone dla posiadaczy ważnych legitymacji studenckich) oraz zwykłe, z których może skorzystać każdy. To idealny moment, żeby je zakupić – doświadczenie poprzednich lat pokazuje, że ich zapas potrafi skurczyć się niesamowicie szybko! Jeżeli chce się mieć więc pewność, że trafi się na koncert ulubionego zespołu, warto zaopatrzyć się w bilety z należytym wyprzedzeniem.

Oprócz rozlicznych występów wśród juwenaliowych atrakcji znajdą się takie wydarzenia, jak Juwenaliowa Gra Miejska, wybory Najmilszej Studentki i SuperStudenta Krakowa oraz pochód na Rynek Główny. Ta ostatnia tradycja na stałe wrosła w kalendarz najbarwniejszych imprez Krakowa – kolorowy przemarsz żaków zapada w pamięci wszystkich jego świadków i uczestników.

Juwenalia Krakowskie to prawdziwa plejada gwiazd polskiej sceny. Wśród zaproszonych wykonawców i zespołów znalazły się takie tuzy, jak Kult, Pidżama Porno, O.S.T.R., Indios Bravos, T.Love, Jelonek, Natalia Przybysz, Mela Koteluk i wielu, wielu innych. Nie zabraknie też występów „młodych gniewnych”, którzy z pewnością pokażą krakowskiej publiczności, na co ich stać.

Juwenalia Krakowskie to sześć dni beztroskiej zabawy oraz celebrowania młodości i przyjaźni. Mimo upływu lat i nieustannego aktualizowania formuły, Juwenalia pozostają jedną z najpiękniejszych tradycji naszego miasta. Będzie przepięknie – Juwe! Juwe! Juwenalia!

Szczegóły na temat imprezy na stronie http://juwenalia.krakow.pl/harmonogram.html oraz na poniższym plakacie.

Image

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.