„Dwie dekady” alternatywengo rocka – dziś premiera płyty Mietalla Walusia

Artur Chachlowski, „Dwie dekady” alternatywengo rocka – dziś premiera płyty Mietalla Walusia

Dziś ma miejsce premiera najnowszej płyty Mietalla Walusia zatytułowanej „Dwie dekady”. Premierze podwójnego krążka towarzyszy także premiera klipu do singla „Potrzebuję rewolucji” nagranego w słynnym Abbey Road w Londynie.

Najnowsza płyta Mietalla Walusia „Dwie dekady” została wydana w formie Box CD oraz podwójnej płyty winylowej uzupełnionych o singiel „Potrzebuję rewolucji” wydany na 7-calowym winylu.  – Album „Dwie dekady”, to dla mnie bardzo ważna płyta – mówi Mietall. – Podsumowanie dwudziestu lat artystycznej aktywności w bardzo wielu projektach oraz zapowiedź nowej drogi. Dlatego zależało mi na tym, by jej wydanie było szczególne – dodaje.

Dziś także ma miejsce premiera teledysku do singla „Potrzebuję rewolucji”. Przypomnijmy, singiel został nagrany w kultowym Abbey Road w Londynie. Za kilka tygodni światło dzienne ujrzy specjalny dokument dotyczący tej niezwyłej sesji.

Tak Mietall mówi o samym singlu i klipie: „Kiedy człowiek nie spełnia swoich marzeń i jest nieszczęśliwy, powtarza sobie ciągle w nerwach: zmienię, np. pracę, partnera, toksyczne otoczenie, fałszywych przyjaciół itd. Jeśli to wszystko kończy się na mówieniu sobie tego przed lustrem, zamyka się w swojej klatce, w której jest coraz mniej tlenu. Każdy z nas co jakiś czas potrzebuje rewolucji, ale nie możemy się tego bać. Jeśli w twoim życiu jest coś, co powoduje, że to właśnie Ty jesteś nieszczęśliwy, to nie obwiniaj innych za to!  To jest twoje pieprzone życie i ty masz wszytko zrobić, by nie żałować tego, że mogłeś coś zrobić, ale zdygaleś. Żyj tak, by nie krzywdzić przy tym innych, ale być spełnionym. Bohater mojego teledysku z tej klatki nie wychodzi, bo cały czas się boi. Co ty zrobisz, jeśli znajdziesz się w takiej klatce? Tylko ty masz klucz, by ją otworzyć”.

Album „Dwie dekady”, oprócz dwóch premierowych utwórów, zawiera 19 wybranych przez Mietalla piosenek, które w ciągu minionych 20 lat swojej muzycznej aktywności stworzył pod szyldami różnych zespołów. Wszystkie zostały na nowo zaaranżowane oraz nagrane.

„Dwie dekady”, tracklista:

CD A

 1. Potrzebuję Rewolucji
 2. Dziewczyny nie palcie marihuany
 3. Zrobię wszystko tak jak chcę
 4. Ty i JA
 5. Znikam
 6. Alone
 7. Mam to co chciałem
 8. Amsterdam
 9. Nigdy nie chciałem twoim kumplem być
 10. Za ekranem odwagi
 11. Jutro

CD B

 1. Król – szczur
 2. Chłopiec z Plasteliny
 3. Dlaczego źle mi życzysz
 4. Kałasz
 5. Księżycowa podróż
 6. Zazdrość
 7. Dla taty
 8. Albinos
 9. Złoty strzał

Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat `90. Współzałożyciel takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane, Warsaw Bombs  (z Muńkiem Staszczykiem), twórca zespołu Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine. W swoim dorobku artystycznym Mietall Waluś blisko współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny rockowej i alternatywnej (m.in. Katarzyną Nosowską, Arturem Rojkiem, Muśkiem Staszczykiem i innymi).

30 listopada 2017 roku artysta wydaje nakładem Kubica Productions swój solowy, dwupłytowy album zatytułowany „Dwie dekady”. Wydawnictwo promowane jest singlem „Potrzebuję rewolucji ” nagranym w legendarnym Abbey Road i wytłoczonym w formie płyty winylowej.

Więcej:

www.mietallwalus.com

https://www.facebook.com/Mietall-Walu%C5%9B-893994777368050/

Mietall Waluś - „Potrzebuję rewolucji”:

MLWZ album na 15-lecie