16 marca Kat, Alastor i Thunderwar zagrają w Progresji

Artur Chachlowski, 16 marca Kat, Alastor i Thunderwar zagrają w Progresji

Przypominamy, że grup Kat & Roman Kostrzewski 16 marca br. wystąpi w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Supportami będą zespoły Alastor i Thunderwar.

Kat i Roman Kostrzewski (KAT&RK) to historia black i thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu (łącznie z TSA i Turbo), powstał w 1980r.

Zwycięstwo w konkursie publiczności -Jarocin 85’ dało zespołowi pierwszy singiel „Noce Szatana” , „Ostatni tabor”(Tonpress),i pierwszą płytę zespołu wydaną w Europie Zachodniej-”Metal & Hell” (Ambushrecords).

Na przestrzeni lat KAT dzieli deski z tuzami światowego metalu jak: Metallica, Motörhead, Iron Maiden, z powodzeniem występuje w kraju i za granicą, w październiku 2016 r. KAT&R K z sukcesem odbył 11 koncertową trasę po Anglii, Szkocji i Irlandii.

Teraz skoncentrowany jest nad materiałem na nową płytę ale będzie gościł w wielu miastach w Polsce.

Zespół prowadzony przez Romka Kostrzewskiego i Irka Lotha występuje obecnie w składzie:

Roman Kostrzewski - wokal, Irek Loth - perkusja, Jacek Hiro - gitara, Krzysztof Pistelok - gitara, Michała Laksa - bas.

ALASTOR

Powstały w 1986 r. w Kutnie thrash-metalowy zespół ALASTOR to kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Dotychczas wydane albumy studyjne zostały docenione zarówno przez słuchaczy, jak również krytyków; a nazwę ALASTOR można bez trudu odnaleźć w Encyklopedii polskiego rocka".

Zespół ma na swoim koncie wysstępy na większości polskich festiwali metalowych i rockowych: Metalmania, FMR Jarocin, RockFestiwal Węgorzewo, Mayday Rock Festival, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Hunterfest, Summer Dying Loud, Rock&Rose Fest Kutno i wiele innych.

ALASTOR koncertowł razem z wieloma zespołmi zaliczanymi zarówno do polskiej, jaki i światowejścisłej czołówki, m.in.: Nasty Savage, Exumer, Living Death, Sodom, KAT & Roman Kostrzewski, Turbo, Vader, Wilczy Pająk, Dragon, Tankard, Death Angel, Flotsam&Jetsam,Exodus oraz King Diamond.

W 1989 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album Syndroms of the Cities", wydany przez włoską wytwórnię Metalmaster i dostępny w całej Europie. Polskojęzyczna wersja (Syndromy Miast") pojawiła się w kolejnym roku nakładem wytwórni Polmusic. Nagrany w 1990 r. album "Przeznaczenie" wydany został nakładem wytwórni Metal Mind Productions ponad 20 lat póżniej, tj. 17 września 2012 r., w wersji anglojęzycznej W 1992 r. Carnage Records wydało kasetę "Garage'92 Live Session". W 1993 r. ALASTOR wygrał konkurs finałowy podczas FMR w Jarocinie i dzięki temu w 1994 r. nagrał album "Zło", wydany przez LoudOut Records. Po 3 latach, w 1997 r., nakładem Morbid Noizz, światło dzienne ujrzało kolejne wydawnictwo zespołu, zatytułowane "Żyj, gnij i milcz". Mimo dobrych recenzji albumu zawiodły kwestie promocyjne, co doprowadziło do zawieszenia pod koniec lat 90-tych działalności zespołu.

Zespół został skutecznie zreaktywowany w 2005 r., by 4 lata później, w 2009 r., wydać wysoko oceniony album "Spaaazm" (Fonografika/Metal Mundus). Rok 2010 zapoczątkował zmiany w składzie - po ponad 20 latach działalności szeregi opuścił dotychczasowy wokalista Robert Stankiewicz, a jego miejsce zajął Mish Jarski. Do chwili obecnej zmieniali się również gitarzyści oraz basiści. Jesienią 2011 r. zarejestrowany został materiał na album "Out of Anger", wydany również przez Metal Mind Productions. Jego polska premiera miała miejsce 12 listopada 2012 r., europejska 26 listopada 2012 r., a 15 stycznia 2013 r. album ukazał się w USA.

W chwili obecnej zespół przygotowuje materiał do kolejnego wydawnictwa.

THUNDERWAR

Zespół Thunderwar narodził się w 2012 roku w Warszawie gdy 4 maniaków postanowiło oddać swój hołd dla kapel takich jak Dissection, Bathory, Death, Obituary i 80s NWOBHM. W 2013 została wydana pierwsza EP o nazwie "The Birth of Thunder". Po wydaniu tego materiału zespół skupił się na promocji i tworzeniu debiutanckiego albumu "Black Storm". Album został nagrany w Hertz studio i wydany z ramienia Witching Hour Productions w 2016 roku. W 2017 roku zespół postanowił rozejść się z pierwszym perkusistą Vitem Argainskim i w sierpniu 2017 nagrał z Pawłem "Pavulon" Jaroszewiczem nowy materiał w studiu Monochrom. Producentem i realizatorem był Haldor z Satanic Audio. Thunderwar zagrał szereg koncertów z takimi tuzami jak: Carcass, Mayhem, Amon Amarth, Abbath, Death(DTA), Obituary, Asphyx i Sinister.

WIĘCEJ | KUP BILET

MLWZ album na 15-lecie