Wishbone Ash: "Open Road Tour 2018" - już za miesiąc koncerty w Polsce

Artur Chachlowski,

Andy Powell wraz ze swoim legendarnym zespołem Wishbone Ash nie ominie Polski w ramach trasy "Open Road Tour 2018". Nazwa nie jest przypadkowa. Trasa rozpoczynająca się w 2018 roku otwiera zbliżający się jubileusz obecności - 50-lecia Andy’ego Powella na światowych scenach!

Klasyczne zespoły rockowe z końca lat 60. i wczesnych lat 70. cieszą się wyjątkowym miejscem w historii muzyki. Możliwości twórcze były wtedy nieskończone, a przekaz, który niosły takie zespoły jak Wishbone Ash, Uriah Heep, Deep Purple czy Led Zeppelin, potrafiły zacierać granice i burzyć mentalne mury.

Wishbone Ash był jednym z tych prekursorów, którzy uformowali rodzącą się scenę progresywnego rocka. W 1969 roku wykorzystując żyzne możliwości ówczesnego środowiska muzycznego, zespół wytworzył wyróżniającą się markę, której wizytówką jest barwna skala melodyczna.

Dzisiaj, kiedy minęło już prawie 50 lat - Wishbone Ash będący pionierem użycia dwóch gitar prowadzących, wraz ze swoim charyzmatycznym założycielem - Andym Powellem, opierając się na reżimie nieustannego koncertowania, podróżuje po całym świecie, zabarwiając muzycznie najdalsze
i najbardziej egzotyczne sceny naszego globu.

Wishbone Ash jako kwintesencja zespołu torującego drogę innym, miał wpływ na wiele zespołów, w tym Thin Lizzy i Iron Maiden. Moc i melodia sprawiły, że Ash był twardy i postępujący zgodnie z tym, co odkrywają nowe pokolenia wiernych fanów rocka.

Najważniejszym nagraniem grupy jest oczywiście wielomilionowy album "Argus" z 1972 roku - będący jednym z albumów wszechczasów w historii muzyki rockowej. Dyskografia Wishbone Ash to jednak ponad 20 albumów studyjnych oraz liczne kompilacje koncertowe.

To ogromna radość, że Wishbone Ash odwiedzi Polskę w marcu 2018 roku. Polska trasa obejmuje aż 4 miasta. Plan koncertów przedstawia się następująco:

09 marca - Bydgoszcz, Kuźnia

10 marca - Rzeszów, Life House

11 marca - Katowice, Mega Club

13 marca - Warszawa, Proxima

Bilety dostępne są w następujących cenach:

II pula: 120 zł do 28.02.2018

III pula 140 zł od 1.03.2018

bilety dostępne są w systemach sprzedaży:
www.ebilet.pl
www.biletin.pl
www.ticketmaster.pl
www.eventim.pl

oraz w salonach Empik, Media Markt oraz Saturn.

Bilety kolekcjonerskie dostępne są na: www.rockcafe.pl

WISHBONE ASH B1 2018 830

MLWZ album na 15-lecie