By the Spirits supportem na koncertach Rome

Artur Chachlowski,

W marcu br. Jerome Reuter (Rome) zagra w Polsce ze swoim zespołem trzy koncerty: w Krakowie (15.03. Żaczek), w Warszawie (16.03. Hydrozagadka) i w Poznaniu (17.03. U Bazyla). Supportem na trzech koncertach będzie polski projekt By the Spirits.

By The Spirits

By the Spirits to jednoosobowy projekt z pogranicza folku / neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. Po wydaniu m.in. dema, EP, kolaboracji oraz dwóch nagrań live, na wiosnę tego roku planowana jest premiera pełnego albumu zatytułowanego We are Falling, który ukaże się nakładem Urtod Void i Only the Sun Knows. Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.

Facebook: https://www.facebook.com/bythespirits/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCefn4yhMNjFMGJqOjScQ4lw

Rome

Jerome Reuter założył zespół ROME w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno wstrząsnęły sceną neofolk i industrial. Klimat muzyki i tekstów ROME jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku, popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tam w szczególnie awangardową mieszankę. W styczniu 2018 r. Rome wydał kolejny album zatytułowany Hall of Thatch - obecna trasa promuje nowe wydawnictwo.

Muzyka ROME czerpie silnie z tradycji bardów takich jak Jacques Brel czy Leo Ferré, ale dodaje do niej te bardziej mroczne elementy (post)industrialnej kultury. Teksty ROME z kolei są inspirowane dziełami literatury światowej, od Camusa po Geneta, a używane przez Jerome’a techniki kolażu słownego pozwalają zbudować niezwykły pomost intertekstualności między słowem a dźwiękiem. Liryczne piękno kompozycji Jerome’a, głębia jego poezji i skomplikowane aranżacje sprawiają, że obcowanie z jego muzyką to szczególne doświadczenie.

YT: https://www.youtube.com/watch?v=W9Yt88RaSWI 

Bilety w cenie 65 zł (przedsprzedaż) dostępne w sprzedaży online oraz w klubach.

rome 2018 830 1

MLWZ album na 15-lecie