Skunk Anansie zapowiadają wyjątkowy album

Artur Chachlowski, Skunk Anansie zapowiadają wyjątkowy album

Świętując jubileusz 25-lecia istnienia, Skunk Anansie zapowiada wydanie nowego koncertowego albumu zatytułowanego „25LIVE@25”. To kolekcja utworów, obejmujących całą karierę formacji. Wydawnictwo ukaże się 25 stycznia 2019 roku.

Zespół udostępnił właśnie drugi utwór z krążka, znakomitą wersję utworu „Charlie Big Potato” - kawałek otwierający nowy album a także dzieło absolutne Skunk Anansie, czyli płytę „Post Orgasmic Chill”. Koncertowy klip do utworu można obejrzeć poniżej.

Teledysk, który składa się z ujęć z różnych występów na żywo, doskonale pokazuje dlaczego Skunk Anansie są uważani za jeden z najlepszych koncertowych zespołów świata.

Perkusista zespołu, Mark Richardson, opowiada: „To niesamowite widzieć te różne fragmenty w jednym klipie. To mi uświadamia, jak wiele osiągnęliśmy i jak daleko zaszliśmy. Kiedy zaczynaliśmy, byliśmy w głównym nurcie popkultury i w sumie nadal jesteśmy, ale jedna rzecz na przestrzeni lat pozostała niezmienna. To nasza umiejętność chwytania publiczności, wyzwalania ich wyobraźni i porządnego kopania ich tyłków. Zespoły takie jak Skunk Anansie pojawiają się raz w życiu i nie mogę się już doczekać, gdy pojedziemy na trasę robić to, co umiemy najlepiej.”

Na płycie znajdą się znakomite wykonania utworów, zarejestrowane na przestrzeni lat, które połączył w elektryzującą całość, wieloletni współpracownik zespołu, Jeremy Wheatley. „25LIVE@25” to zarówno celebracja jubileuszu, jak i podkreślenie znaczenia grupy jako muzycznej i kulturowej siły. Ich ekscytujące występy na żywo to huragan energii, hałasu i osobowości, zachęta do stania się częścią czegoś o wiele większego, przed czym nie sposób się oprzeć.

Założony w 1994 roku zespół, od początku wykazywał silne poczucie indywidualności, unikając britpopowej formy białych 20-letnich mężczyzn z gitarami, zastępując ją wspaniałą mieszanką ras, płci, seksualności, kultury i wpływów muzycznych. Niezwiązani z żadną sceną, posuwali się naprzód, tworząc swoje własne dzikie brzmienie i wizerunek: zwinny, brutalnie szczery, naładowany politycznie clit rock (czyli „rock łechtaczkowy”) – termin wymyślony przez Skin.

Uznawani za jeden z najbardziej unikalnych zespołów rockowych ostatnich trzech dekad, ich piosenki wielokrotnie znajdowały się w pierwszej czterdziestce najlepiej sprzedających się singli, a albumy docierały do pierwszej dziesiątki na listach sprzedaży. Sprzedali miliony płyt na całym świecie i dzielili scenę z Davidem Bowie czy U2, a także razem ze Steve’m Wonderem, Niną Simone i Michaelem Jacksonem śpiewali Happy Birthday Nelsonowi Mandeli.

Tracklista:

 1. Charlie Big Potato
  2. Intellectualise My Blackness
  3. Because Of You
  4. I Can Dream
  5. Charity
  6. My Love Will Fall
  7. Death To The Lovers
  8. Twisted
  9. My Ugly Boy
  10. Weak
  11. Hedonism
  12. I Hope You Get To Meet Your Hero 13. Love Someone Else
  14. This Is Not A Game
  15. God Only Loves You
  16. (Can’t Get By) Without You
  17. Secretly
  18. Over The Love
  19. Spit You Out
  20. Yes It’s Fucking Political
  21. Selling Jesus
  22. Little Baby Swastikkka
  23. Tear The Place Up
  24. Squander
  25. You Saved Me
  26. You’ll Follow Me Down (Bonus Track)

MLWZ album na 15-lecie