Kolejne gwiazdy Szczecin Music Fest 2019

Artur Chachlowski, Kolejne gwiazdy Szczecin Music Fest 2019

Nouvelle Vague i Bobby McFerrin to kolejne gwiazdy, które wystąpią n ategorocznym Szczecin Music Fest.

NOUVELLE VAGUE

17 czerwca, godz. 20.00, Szczecin, Filharmonia

Informacje poniżej oraz na www.szczecinmusicfest.pl i www.facebook.com/koncertycom
Bilety już w sprzedaży na bilety.fm/pl/muzyka/3457-nouvelle-vague-filharmonia-szczecin-music-fest.html?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Nouvelle_Vague_25.02.2019

BOBBY MCFERRIN
4 lipca, godz. 20.00, Szczecin, Teatr Letni

Autor najbardziej pozytywnej piosenki
w muzyce rozrywkowej „Don’t Worry, Be Happy”
przyjedzie z nowym zespołem i programem!!!

Informacje poniżej oraz na www.szczecinmusicfest.pl i www.facebook.com/koncertycom
Bilety już w sprzedaży na: bilety.fm/pl/muzyka/3471-bobby-mcferrin-teatr-letni-szczecin-music-fest.html

Program Szczecin Music Fest 2019:
9.05 – MORCHEEBA
18.05 – NUBYA GARCIA
12.06 – LISA GERRARD & The Mystery of The Bulgarian Voices
17.06 – NOUVELLE VAGUE
4.07 – BOBBY MCFERRINInformacje: www.szczecinmusicfest.pl

KONCERTY.COM
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.koncerty.com
www.facebook.com/koncertycom

NOUVELLE VAGUE

Nouvelle Vague to francuski kolektyw muzyczny, który w roku 2003 założyli producenci Marc Collin i Olivier Libaux. Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Ich twórczość to przede wszystkim covery, ale ich dobór i wyjątkowy sposób podania wyróżniają zespół od początku kariery.

Pierwszy album Nouvelle Vague z 2004 roku zawierał nowe wersje klasycznych utworów z nurtu new wave, z repertuaru takich zespołów jak Joy Division, Dead Kennedys, The Clash, Depeche Mode. Wszystkie utwory utrzymane były w klimacie łagodnej bossa novy z kobiecym wokalem. Krytycy zachwycali się zaskakującym odczytaniem popularnych utworów, a publiczność od razu pokochała ich styl łączący dobry smak z …przewrotnością. Kolejny album, zatytułowany "Bande à Part" (2006) to kolejne ciekawe covery znanych utworów między innymi "Ever Fallen in Love?" Buzzcocks, "Blue Monday" New Order, "The Killing Moon" Echo and the Bunnymen i "Heart of Glass" Blondie. Piosenki znalazły uznanie wśród specjalistów od reklamy i kilka z nich zostało wykorzystanych w kampaniach w Wielkiej Brytanii i USA. W nagraniach albumu "Bande à Part" Nouvelle Vague wsparły wokalistki, między innymi Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer. Oryginalność projektu przełożyła się na międzynarodowy sukces grupy, miliony sprzedanych płyt oraz trasy i koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, takich jak londyńska Royal Albert Hall, Hollywood Bowl w Los Angeles czy paryska Olympia. W 2011 roku zespół rozpoczął współpracę ze znanym projektantem Jean-Charlesem de Castelbajac. W tym czasie założyciele Nouvelle Vague brali udział także w innych projektach muzycznych.

W 2016 roku ukazal się ich ostatni album „I Could Be Happy”. Ponownie są to klasyczne utwory punkowe i post-punkowe w charakterystycznym dla Nouvelle Vague klimacie i stylu. Album wyróżnia udział zaproszonych gości – kubański zespół wspiera grupę w „A Manner of Speaking”, mariachi z Meksyku w utworze „Killing Moon”, a indyjscy instrumentaliści w „Ever Fallen in Love”. Raz jeszcze przekonujemy się jak ciekawie i udanie można modelować i przetwarzać muzykę.

W 2019 roku zespół celebruje swoje 15-te urodziny. Podczas europejskiej trasy koncertowej zobaczymy wspaniałe wokalistki - Mélanie Pain oraz Élodie Frege, które od lat współtworzą niezapomniany klimat Nouvelle Vague.

BOBBY MCFERRIN

Bobby McFerrin przyjedzie do Szczecina z nowym, innowatorskim przedsięwzięciem „Gimme 5”.

Autor najbardziej pozytywnej piosenki w muzyce rozrywkowej („Don’t Worry, Be Happy”), wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym projektem „Gimme 5”. Bobby wraz z czwórką znakomitych muzyków: Joey Blake, Judi Vinar, Rhiannon i David Worm, najpierw stworzy na żywo utwory zwane „Circlesongs”, a następnie podda je od razu żywej interpretacji. Jeden z pierwszych koncertów grupy, który odbył się w 2018 roku w Bostonie, został obwołany przez prasę muzycznym objawieniem.

Zdobywca 10 nagród Grammy i jeden z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych, przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasadami przyjętymi w klasycznych gatunkach muzyki. Tak będzie i tym razem. Publiczność zostanie zaproszona przez artystów do współtworzenia koncertu a capella: gwizdania, tupania, mruczenia, klaskania, naśladowania echa, wyprawiania niezwerbalizowanych modłów, słowem: wydawania z siebie wyzwalających wolną duszę dźwięków. To, na czym od lat zależy McFerrinowi to dzielenie się ze słuchaczami niesamowitym poczuciem wolności, jakie daje śpiew i występowanie na żywo. Wspólne przeżywanie muzyki, kreowanie porozumienia bez słów, wymiana pozytywnej energii to rzeczy, które marzą się McFerrinowi, gdy spotykamy go na scenie.

Bobby McFerrin w swojej karierze sprzedał ponad 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami-ikonami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego jedynego w swoim rodzaju ambasadora muzyki.

MLWZ album na 15-lecie