Piosenki z dzieciństwa zespołu Coma

Artur Chachlowski,  Piosenki z dzieciństwa zespołu Coma

Wczoraj swoją premierę miało nowe, wyjątkowe wydawnictwo grupy Coma, zatytułowane „Sen o 7 szklankach”. Jest to siódmy album studyjny w dyskografii łódzkiego zespołu. Materiał promuje singiel „Fantazja”, którego można posłuchać po rozwinięciu newsa.

Pomysł na realizację albumu „Sen o 7 szklankach” to swojego rodzaju kontynuacja muzycznej przygody z ubiegłego roku, kiedy to zespół Coma został poproszony, aby na koncert w ramach Męskiego Grania w Krakowie stworzyć jakiś specjalny projekt.

”Z początku myśleliśmy o piosenkach z polskich filmów, ostatecznie dochodząc do wniosku że najbarwniejsze najbardziej wieloznaczne i pełne fantazji tematy odkrywamy w piosenkach z Pana Kleksa. Idąc tym tropem, zdecydowaliśmy się na program oparty na piosenkach z filmów i programów dla dzieci”. – tłumaczą członkowie zespołu Coma. „Dzisiaj jako dorośli ludzie opowiadamy te piosenki na nowo z zupełnie innej perspektywy. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów. Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki.”

Tytuł albumu został zaczerpnięty z utworu instrumentalnego z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Utwory „Sen o… szklance” to instrumentalne interludia, skomponowane przez muzyków Coma - każdy z muzyków miał za zadanie wymyślić jedną etiudę, natomiast siódma, wspólna, będzie wykonywana na żywo na koncertach.

Lista utworów na albumie przedstawia się następująco:

1.WITACIE W NASZEJ BAJCE (Kleks)

  1. MARSZ ROBOTÓW (Kleks)

SEN O PIERWSZEJ SZKLANCE

  1. WĘDRÓWKA (Jacek i Placek)
  2. FANTAZJA

SEN O DRUGIEJ SZKLANCE

  1. MELUZYNA (Kleks)
  2. Z PORADNIKA MŁODEGO ZIELARZA (Kleks)

SEN O TRZECIEJ SZKLANCE

  1. PI i SIGMA (Przybysze z Matplanety)

SEN O CZWARTEJ SZKLANCE

  1. CHODŹ ZE MNĄ (Pan Samochodzik - 1965)

SEN O PIĄTEJ SZKLANCE

  1. RATUJMY KOSMOS (Kleks)

SEN O SZÓSTEJ SZKLANCE

  1. POŻEGNANIE Z BAJKĄ (Kleks)

Bonus: PRZYBYSZE Z MATPLANETY (remix autorstwa gitarzysty Coma, Dominika Witczaka)

Na płycie gościnnie wystąpili: Iza Lach („Meluzyna”, „Chodź ze Mną”), Daria Zawiałow („Przybysze z Matplanety”) oraz Ralph Kaminski („Pożegnanie z Bajką”).

Album „Sen o 7 szklankach” jest do nabycia pod poniższym linkiem:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,33697.htm

Najbliższe koncerty Coma w ramach trasy „Witajcie w naszej bajce”:

22.03 - Gdańsk – Stary Maneż

23.03 - Poznań – Tama

24.03 - Szczecin – Peron 5

04.04 - Warszawa – Palladium

06.04 - Katowice – MCK

07.04 - Kraków – Klub Studio

25.04 - Łódź – Klub Wytwórnia 

MLWZ album na 15-lecie