Koncerty Rome już w przyszłym tygodniu - znamy supporty

Artur Chachlowski,
Już w przyszłym tygodniu zespół Rome zagra w Polsce trzy koncerty. Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerme Router założył Rome (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Luksemburski bard wystąpi w trzech miastach:
 
15 marca, Wrocław, Firlej
16 marca, Warszawa, Hydrozagadka
17 marca, Kraków, Zet Pe Te.
 
Wczoraj poznaliśmy polskie supporty na tych koncertach.
 
Koncert we Wrocławiu otworzy By the Spirits - jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. By the Spirits promuje wydaną w zeszłym roku płytę "We are Falling" (wydaną przez Urtod Void i Only the Sun Knows). Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.
 
Z kolei w Warszawie i Krakowie przed Rome wystąpi Grave of Love - projekt neofolkowy z okolic Katowic grający muzykę z pogranicza neofolku, martial industrialu i noise’a. W dorobku ma jedną płytę "Decay".
 
Na koncertach sam Jerome promować będzie swoje trzynaste wydawnictwo "Le Ceneri Di Heliodoro" (małolekykonowa recenzja tutaj). Najnowsza płyta Rome to muzyczna narracja o oblężonym mieście, rozpadzie więzi międzyludzkich i konflikcie po którym na zgliszczach nie sposób odróżnić ciała sprzymierzeńców od ciał wrogów.
 
Płytę "Le Ceneri Di Heliodoro" promują dwa single:
 
"Who Only Europe Know"
oraz "One Lion's Roar"
 
Przed koncertem w Krakowie, Jerome poprowadzi otwarty warsztat creative writing ze studentami filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
 
Bilety do nabycia w klubach oraz na https://lefthandsounds.org/
Na koncerty zapraszają Iron Realm Productions i Left Hand Sounds.

-----
Iron Realm Productions Agency
https://www.facebook.com/IronRealmProductions
 
Rome 2019 830
MLWZ album na 15-lecie