Kasai: premiera albumu

Artur Chachlowski, Kasai: premiera albumu

Kasai (Kasia Piszek) to artystka, którą każdy fan muzyki alternatywnej widział już na największych scenach w Polsce. Od wielu lat występuje w zespołach mi.in. Moniki Brodki, Artura Rojka, czy Pauliny Przybysz (współtworząc projekt Rita Pax). Współpracowała m.in. z Anią Dąbrowską, Andrzejem Smolikiem, Noviką, Bogdanem Kondrackim, Karoliną Kozak czy zespołem Oszibarack.

Pisała piosenki dla takich artystów jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Patrycja Markowska. W miniony weekend premierę miał jej debiutancki solowy album "Equals". Znajduje się na nim 11 utworów napisanych, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez Kasai. Płyta wydana jest nakładem niezależnego wydawnictwa ART2 Music.

Albumu można posłuchać tutaj: http://smarturl.it/KasaiEquals

To efemeryczne zestawienie brzmień, które wciągają słuchacza niczym filmowa fabuła. To ścieżka dźwiękowa     z przemyśleń na temat życia, naszej natury, przemian, które w nas zachodzą i próby zrozumienia samego siebie. Okraszając teksty muzyką z elementami elektroniki, połączonymi z żywym i bardzo szerokim instrumentarium, powstaje płyta spójna i zaskakująca, a przede wszystkim czarująca każdym dźwiękiem. Można ją wpisać w szeroko pojęty nurt popu alternatywnego, choć słychać w niej niewątpliwie inspiracje filmem, operą i muzyką symfoniczną.


„Equals jest swego rodzaju drogą w głąb siebie, podążaniem za wewnętrznym głosem, procesem stawania się sobą i dążenia do pełni. Muzyka jest plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa. Chcę nią poruszyć wyobraźnię. Aby opisać muzyką to co trudne do wyrażenia poprzez słowo, sięgnęłam po różne, czasem skrajne środki wyrazu. Stąd w dwóch utworach pojawia się orkiestra kameralna w zestawieniu z syntezatorami, a w innym przetworzony głos ludzki jako inspiracja dla całej aranżacji.”- mówi Kasai.

Lista utworów:
1. SKYLINE
2. SELFSERVICE
3. IMPOSTOR
4. SUN SPIRIT
5. EPIPHANY
6. EYES MADE OF GLASS
7. SALVAGES
8. VISION QUEST
9. SELF-DESTRUCTION MODE
10. QUIBBLE
11. KIM

Kasai to artystka pochodząca z Wrocławia, z rodziny o muzycznych tradycjach (mama - pianistka Opery Narodowej w Warszawie, tata - śpiewak operowy). On najmłodszych lat pobierała nauki w szkołach muzycznych. Jest absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, specjalność Kompozycja i Aranżacja).

MLWZ album na 15-lecie