Dżamble: "Święto strachów" na płycie winylowej

Artur Chachlowski, Dżamble: "Święto strachów" na płycie winylowej

"Świeto strachów" to zestaw radiowych nagrań legendarnej grupy Dżamble  z lat 1969-1970, składający się na pełny winylowey longplay, który właśnie ukazał się nakładem wydawnictwa Kameleon Records.

Muzyka Dżambli z tego albumu to wyjątkowe połączenie przepełnionych poezją klimatów krakowskich z rockiem, jazzem i muzyką klasyczną. Materiał został zremasterowany wprost z taśm matek.

Album został wydany w 3 wersjach:

SUPER DELUXE (wytłoczoną na przezroczystym żółtym winylu i zawierającą 8-stronicową książkę)

DELUXE (wytłoczoną na tradycyjnym, czarnym winylu i zawierającą 8-stronicową książkę)

STANDARD (wytłoczoną na tradycyjnym czarnym winylu i NIE zawierającą książki)

Nakład każdej z wersji to tylko 100 sztuk!!!

W stosunku do wersji płytowych, na albumie mniej jest, nieco „namolnych” klimatów jazzowych, a więcej przestrzeni, powietrza, brzmienia fortepianu i inspiracji muzyką klasyczną. "Święto strachów" to zarazem nigdy niepublikowana, radiowa wersja opus magnum zespołu – Wołanie o słońce nad światem, zamiast znanych z LP jazzowych improwizacji instrumentów dętych, pełna jest cudownie uduchowionych, długich, klasycyzujących fortepianowych impresji m.in. z cytatami z Fryderyka Chopina. Jest to absolutnie cudowny zestaw nagrań, który zachwyci wszystkich wrażliwych słuchaczy. Wwydawnictwu towarzyszy piękna szata graficzna oraz dodatki (zawarte w wersjach deluxe i super deluxe).

KUP LP (wersja super deluxe)

KUP LP (wersja deluxe)

KUP LP (wersja standard)

MLWZ album na 15-lecie