Iksy prezentują "Miejsce na Mapie"

Artur Chachlowski, Iksy prezentują "Miejsce na Mapie"

Pochodząca z Mikołowa grupa Iksy zaprezentowała nowy singel „Miejsce Na Mapie” promujący debiutancki album zatytułowany „Piękno Chaosu”. Płyta została nagrana w starym, drewnianym domku na Słowacji.

Jest to zapis nakładających się na siebie niewygodnych emocji, doświadczeń i relacji. Płyta pozornie i z tytułu chaotyczna układa się jednak w spójną narrację. Grupa czerpie inspiracje od takich artystów jak: Lao Che, Coma, The Dø, Czesław Mozil, LemON.

Iksy to zespół z Mikołowa, który w czasie swojej 4-letniej działalności, tworzenia i koncertowania wydał dwie EP-ki ("Obrzeszki" 2016, "Jesienią" 2018) i 1 longlaya ("Piękno Chaosu" 2019). Zagrali m. in. na Juwenaliach Krakowskich, Juwenaliach Gliwickich, Festiwalu w Bochum, są także laureatami jednej z głównych nagród Festiwalu Fama.

W swojej twórczości, którą określają mianem „quasi-popu” z łatwością łączą różne gatunki muzyczne, obdzierają literaturę ze sztampy i patosu. Tworzą i grają muzykę tak jak czują, bez względu na istniejące trendy. Używają przy tym gier słownych, ironii i absurdalnych kontekstów zaczerpniętych z popkultury.

Skład:

Agata Duda - teksty, wokal, ukulele
Radek Kasprzycki - gitara elektryczna, teksty
Kuba Kasprzycki - gitara basowa
Filip Bojdoł - skrzypce
Piotr Harazin - perkusja

"Miejsce na Mapie": 

MLWZ album na 15-lecie