Metal Hammer Festival: Armia oraz Gold dołączają do składu festiwalu

Artur Chachlowski,

Gwiazdą Metal Hammer Festival, który odbędzie się 4 czerwca w katowickiej hali Spodek jest Deftones. Najnowsza edycja festiwalu odbędzie się już po raz dziewiąty, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. Marilyn Manson, Tool, Korn czy Judas Priest. Kolejnymi wykonawcami podczas nadchodzącej edycji imprezy są zespoły Armia oraz Gold.

▪ Zespół ARMIA powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego ( Brygada Kryzys , Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków.

Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński - głos , Amadeusz Kaźmierczak - perkusja, Dariusz Budkiewicz - gitara basowa, Jakub Bartoszewski - waltornia, instrumenty klawiszowe oraz Stanisław Budzyński - gitara.

Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Płyta ma charakter wizyjno apokaliptyczny a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu.

▪ Dark pop, post punk i gitarowe orkiestracje z black metalowym zacięciem. To tylko kilka gatunków muzycznych, które łączy ze sobą holenderski GOLD. Ich najnowszy album „Why Aren’t You Laughing?” to prezentacja zespołu, który pewny jest drogi, którą kroczy i znajduje się dokładnie w tym miejscu, w którym chce. Gold gościł na scenach najważniejszych muzycznych festiwali na świecie - nadeszła pora, aby zaprezentował się przed publiką Metal Hammer Festival!

Kolejne ogłoszenia wkrótce. Bilety w sprzedaży, zapraszamy!

Oficjalne wydarzenie: 4.06.2020 Metal Hammer Festival 2020 // Katowice - Spodek

METAL MIND PRODUCTIONS zaprasza

METAL HAMMER FESTIVAL 2020

DEFTONES

ARMIA

GOLD

+ goście specjalni

04.06.2020 – Spodek, Katowice

Otwarcie bram: 15:00

Start: 16:00

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża - 400 / 420 zł

Sektory czerwone H, J - 300 / 320 zł

Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu - 260 / 280 zł

Sektory niebieskie od XI rzędu - 199 / 219 zł

Płyta - 220 / 240 zł

Bilety dostępne na stronach:

www.shop.metalmind.com.pl , www.eventim.pl , www.ebilet.pl , www.biletin.pl 

Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl 

https://www.facebook.com/metalmindproductions 

MHFestival2020 poster armia 830

MLWZ album na 15-lecie