Katie Melua z nowym singlem

Artur Chachlowski, Katie Melua z nowym singlem

Katie Melua prezentuje utwór „Leaving the Mountain” pochodzący z  krążka "Album No. 8", który ukaże się 16 października br.. Połączenie nostalgii oraz złożonej linii melodycznej powoduje, że singel jest niezwykle urokliwy. Nowy kawałek powstał we współpracy z Leo Abrahamsem - uznanym producentem, ktory pracuje m.in. z Brianem Eno czy Jonem Hopkinsem.

Utwór dostępny TUTAJ

Dla Katie inspiracją do skomponowania nowego singla okazała się wyprawa w góry Kaukazu, którą odbyła ze swoim ojcem. „To było naprawdę niezwykłe doświadczenie. Piękne, choć zdawałam sobie sprawę, że być może niepowtarzalne...” – komentuje artystka.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 7 znakomitych, docenionych albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World”. Swoim niezwykłym głosem i urzekającą osobowością zachwyca publiczność na całym świecie.

16 października 2020 ukaże się nowy album „Album No.8” który jest zwieńczeniem niezwykłego okresu artystycznego Katie. Głębokie, osobiste teksty, inspirowane pieśniami ludowymi ukazują, że artystka próbuje zdefiniować pojęcie prawdziwej miłości oraz odróżnić je od bajkowego wyobrażenia. Magicznego, intymnego klimatu nadają niezwykłe aranżacje smyczkowe, które nawiązują do kompozycji wybitnych producentów i artystów: Charlesa Stepney’a, oraz Ramsey’a Lewisa.  Wydawcą płyty jest wytwórnia BMG.

Tuż przed premierą płyty Artystka zaprezentuje materiał z nowego wydawnictwa polskiej publiczności. Uczestnicy koncertów jako pierwsi będą mogli usłyszeć najnowsze nagrania Katie. Nie zabraknie także znanych i lubianych przez fanów hitów.

Miejsca koncertów: 

7 października – Gdynia, Hala Gdynia

8 października – Warszawa, Torwar

9 października – Wrocław, Hala Orbita

Bilety na koncerty można nabyć w sieci eventim, www.eventim.pl .

Organizatorzy wydarzeń zapewniają o bezpieczeństwie koncertów i zachowaniu niezbędnych norm sanitarnych w związku z Covid19. Uczestnicy koncertów zostaną poinformowani przed wydarzeniami drogą emailową o zasadach udziału w koncercie zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Więcej  informacji:

katiemelua.com

Facebook |Instagram | TwitterYouTube

Wydawca – BMG: www.bmg.com

Dystrybucja – Warner Music Poland: www.warnermusic.pl

PR & marketing w Polsce – Dream Music: www.dreammusic.pl

MLWZ album na 15-lecie