XV edycja Klasz Ov The Sejtans odbędzie się w przyszłym tygodniu

Artur Chachlowski,

W imieniu organizatorów zapraszamy na XV edycję Klasz Ov The Sejtans. Tym razem gościmy w powracającym do życia Klubie Remont. Co ciekawe, w tegorocznej edycji będzie można zobaczyć na scenie dwóch byłych reprezentantów Polski na festiwalu Wacken Open Air.

KLASZ OV THE SEJTANS XV
19.09.2020, Klub Remont, WARSZAWA
Chainsaw
Leash Eye
White Highway
Luka
Drzwi: 18:00
Bilety 25/35

Chainsaw
Bydgoski element metalowy, który działa od ponad 22 lat. 7 albumów studyjnych, 1 wydawnictwo koncertowe, prawie 400 zagranych koncertów w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech. Zdobywca 2 miejsca podczas finału Wacken Metal Battle w roku 2008 na Wacken Open Air. Bydgoski kwintet charakteryzuje  to, że prezentują bliżej nieokreślony gatunek metalu z małą przewagą melodyjnego heavy. Zespół gościł w Warszawie ostatni raz koncert to support przed Iced Earth w Progresji w lipcu 2018

Leash Eye
Połączenie zfuzowanych gitar, potężnej sekcji rytmicznej, prawdziwie rockowego wokalu i być może najbrudniejszego brzmienia Hammonda na współczesnej scenie tworzy mieszankę, którą Leash Eye nazywa “hard truckin’ rock”. 

Działający od 1996 roku zespół powrócił w tym roku ze swoim czwartym album “Blues, Brawls & Beverages” - pierwszym nagranym w nowym składzie, z wokalistą Łukaszem Podgórskim i perkusistą Marcinem Bidzińskim.  

Materiałem tym oddalają się od nowoczesnej metalowej produkcji, stawiając na brzmienia bardziej surowe i organiczne - ale jednocześnie zachowują wszystko to, co tworzy unikalny charakter Leash Eye - wpływy southern rocka i rockowej klasyki oraz odrobinę stonera. Reprezentant Polski na festiwalu Wacken Open Air w finale Wacken Metal Battle 2011.

White Highway
To jeden z nielicznych reprezentantów polskiego hard'n'heavy inspirowanego latami '80 z mocnym damskim wokalem na froncie. W grudniu 2018 r. pojawił się debiutancki album grupy, który został wydany przez wytwórnię Lynx Music. Album zawiera 10 autorskich kompozycji i został doceniony przez licznych recenzentów. W muzyce grupy pobrzmiewają echa takich wykonawców jak: Whitesnake, Def Leppard, Kiss, Van Halen, Giant, Vixen, Saraya czy elementy muzyki filmowej, a nawet progresywnej!

Luka 

Rockowy kwartet ukształtował się w lutym 2018 roku. Celem Luki jest tworzenie muzyki rockowej, współczesnej i nowoczesnej, jednocześnie osadzonej w tradycji gatunku i prostej w formie. Wśród inspiracji znaleźć można Audioslave, Guano Apes, Nothing but thieves, Highly suspect, QOTSA, Royal Blood, i pewnie sporo innych.

 

klasz XV 830

MLWZ album na 15-lecie