D Project

Nowy album Mikromusic

Artur Chachlowski, Nowy album Mikromusic

Wczoraj ukazała się najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa”. Opowiada ona o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej.

Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze i melancholijnie i zabawnie. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.

Natalia Grosiak o płycie „Kraksa”:

Kraksa to miłość. Rok temu, gdy zaczęłam pisać piosenki do nowej płyty, wiedziałam, że opowiadać będzie o miłości. Świat przeżywa trudne chwile i my, artyści, czując, że zachwiany został balans energii, zaczynamy szukać wokół siebie miłości. Kraksa to pies. Ma 18 lat, urodziła się w okolicach Koszalina. Miała być jednym z utopionych zaraz po urodzeniu szczeniąt z niechcianego miotu. Uratowana przez przypadkowego świadka. Przechodziła z rąk do rąk. W końcu trafiła do mnie. Miała chorobę sierocą. Całe życie mnie pilnowała. Aż do teraz, kiedy ze starości ogłuchła i oślepła. Odpuściła i odpoczywa w swoim legowisku przed nadchodzącą po nią powoli śmiercią. Ale już wie, że nie opuszczę jej. Póki śmierć nas nie rozłączy. Kraksa to świadek. Jesteśmy ze sobą od 15 lat. Wie o mnie najwięcej. Była ze mną prawie non stop na prawie każdym etapie mojego życia. Nagrała ze mną wszystkie płyty Mikromusic, często śpiąc obok moich stóp, gdy śpiewałam do mikrofonu w studiu.

***

Tracklista płyty „Kraksa”:

 1. Drzewiej
  2. A ja co?
  3. Nie odchodź
  4. To już koniec
  5. Pokochaj to dziecko
  6. Najlepsza
  7. Brzoza
  8. Operacja na otwartym sercu feat. Piotr Rogucki 
  9. Łajka
  10. Winna
  11. Kraksa

 

Link do pre-orderu: https://mystic.pl/product-pol-54979-Mikromusic-Kraksa.html 

MLWZ album na 15-lecie