Adam Nowak i Akustyk Amigos: pół płyty

Artur Chachlowski, Adam Nowak i Akustyk Amigos: pół płyty

Adam Nowak – gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”.  

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.  

Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji. 

Na płycie znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów – Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta.  

Nowy album zespołu „Pół płyty” ukaże się jesienią 2020 nakładem AGORY. 

Adam Nowak o nowej płycie:  „W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany Pół płyty zawierającej siedem utworów. Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza – dobrego ducha całego przedsięwzięcia.” 

Skład zespołu: 

Adam Nowak - śpiew, gitary (Raz Dwa Trzy) 

Jarek Treliński - gitara (Raz Dwa Trzy) 

Karim Martusewicz - kontrabas (Voo Voo) 

+ goście  

 

Lista utworów: 

1. Cokolwiek ujęte 

2. Który jestem z rzędu 

3. Jeden jest zły inny dobry 

4. Ogół stanowi 

5. Życie Janka 

6. Panna wyniosła ale biedna 

7. STOPA R.I.P 

 

Już teraz można zamówić album w preorderze na stronie kulturalnysklep.pl: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/pol-plyty-nowak 

MLWZ album na 15-lecie