Nowy singiel zespołu Blues Flowers “Kartoflisko”

Artur Chachlowski

W tym tygodniu do stacji radiowych trafiała piosenka „Kartoflisko“ - piąty i ostatni singiel promujący płytę „Kryminał“ zespołu Blues Flowers. W serwisie YouTube dostępny jest teledysk do piosenki, dokumentujący wysiłek i trud nagrań w Studiu Giełda Radia Poznań.
 
W Polsce wykopki ziemniaka przypadają na początek jesieni, w ostatnich tygodniach września. W ciepłych rejonach Polski, gdzie do późnej jesieni nie ma przymrozków, wykopki można odłożyć nawet do połowy października. A więc… pora na „Kartoflisko”!
 
Jarosław Jaromi Drażewski o kulisach: „Kartoflisko to utwór zamówiony przez mojego kolegę na potrzeby jego znajomych z kabaretu, którego nazwy nie pamiętam. Utwór z premedytacją nie został przez ów kabaret wykorzystany, co było przyczyną nie zapamiętania nazwy kabaretu.
 
Wersja demo Kartofliska przez pomyłkę dostała się do materiału przygotowywanego przez zespół Blues Flowers na płytę „Kryminał”. Kierownictwo nieopatrznie zaakceptowało utwór, w związku z czym opowieść o świecie obrzydliwych bulw rosnących pod ziemią, dostała się do repertuaru zespołu, w którego nazwie figurują kwiaty, które są piękne, rosną nad ziemią i wystawiają swe śliczne twarze do słońca. Obrzydliwość!
 
Ze swej strony oświadczam, że tekst utworu nie ma nic wspólnego z krainą, w której mieszkam – Pyrlandią, ani z moim sąsiadem z sąsiedniego bloku – senatorem Wojciechem Ziemniakiem, ani tym bardziej z jego córką, z którą razem do jednej klasy chodziła moja bratanica… gdyż ma się różne znajomości, które wcale nie muszą rzutować...”.
 
Piosenkę nagrano w składzie:
 
Paweł Kuśnierek – perkusja
Maciej Kręc – bas
Henryk Szopiński – pianino elektryczne Rhodes
Jarosław Jaromi Drażewski – śpiew, chórki, gitara elektryczna, gitara akustyczna
Robert Grześkowiak – gitary elektryczne, shaker, produkcja muzyczna
Nagranie, miks i mastering: Joachim Krukowski w Studiu Giełda Radia Poznań
Projekt okładki singla: Jarosław Jaromi Drażewski
*****
Wydawca, promocja, kontakt z zespołem:
Robert Grześkowiak – kom. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/BluesFlowers
 

Teledysk "Kartoflisko" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Soft Machine: "Other Doors" Tour w Polsce Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce! Atomic Rooster powraca do Polski jeszcze w tym roku Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.